Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » FÉG gáz cirkóm van, valami...

FÉG gáz cirkóm van, valami nem stimmel vele, nem zár el a gáz teljesen. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Azt produkálja,hogy amikor elérte a kellő hőfokot a szoba és leállítja a termosztát a vízszivattyút, akkor el kellene aludnia a lángnak,de nekem nem alszik el teljesen,hanem minden egyes kis lukon,borsó nagyságú láng marad néhány másodpercig,csak nagyon lassan alszik el,és ha elaludt akkor furcsa hangot ad majd begyullad hirtelen a gáz az elején és kicsap oldalra,(úgymondjam bubog) olyan mintha nem zárna el rendesen valami és ereszt a feljövő közös csőnél,majd hirtelen begyullad egy 1000ed másogpercre, később újra meg újra ezt csinálja. Nem tudom érthető volt-e ez így?

2013. febr. 24. 00:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szerelő de először is én keresnék valakit akiről tudom hogy ért hozzá ahelyett hogy itt érdeklődnék. Szerintem koszos de hogy nekiállj kipucolni óva intelek.
2013. febr. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Amivel nem árthatsz: szerezz be egy szénmonoxid riasztót!

Amit én tennék (első pont után): gázt elzárva külső burkolatot levenném, kipucolnám kefével, porszívóval amihez hozzáférek minden további alkatrész abajgatása nélkül - de ha semmi nem változott, akkor kihívnék egy szerelőt. (Jelzem néhány évente ez ajánlott.)

A kérdésedre a válaszom (Mi lehet az oka?): Nem tudom :-)

A gázkészülékek alkatrészei az égéstérben lekapcsolás után ill. bekapcsolás után viszonylag hirtelen hőtágulást szenvednek el, ez magyarázná a "furcsa hangot ad" részét a dolognak, de az "oldalra kicsapó" lángot azt jó megnézetni.

2013. febr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A burkolat le van szedve. Az egész olyan mint egy karburátor,csak ez nem benzint,hanem gázt szállít. Én valami elzárószelepre gyanakszok, mint a kocsinál a tűszelep,mert a gond az,hogy nem zár el rendesen,szivárog egy kevés gáz,amit az őrláng begyújt,ez bubog...de mi nem zár? És az hol van benne?
2013. febr. 24. 21:57
 4/5 anonim válasza:

Nem tud visszazárni a membrán, ami a gázszelepet működteti. Ezek oka lehet:

- A membrán kinyúlt

- A működtető tengely és/vagy a tömbszelencéje kopott

- A tágulási tartály (zárt rendszer esetén) előfeszítése kevés

- A rendszernyomás alacsony


Én először az utolsó kettőt nézném meg. Illetve ha nincs gépész affinitásod, akkor csak a rendszernyomást. Ha az kevés, akkor a megfelelő értékre feltöltöd és lehet, hogy csak ennyi. De a kazánt előtte áramtalanítsd!

Ha a víznyomás rendben van, és ennek ellenére ezt csinálja, akkor jöhet az első három tipp. De ha rám hallgatsz, ahhoz már szakembert hívsz. Ne akarj a híradóban szerepelni...

2013. febr. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ja, a membrán amiről szó van az egy taposóakna alakú izé a gázszelep ("karburátor") tetején. Két kiálló rézcsővel, ami az előremenő, illetve a visszatérő csonkokba köt bele (kapillárcsövek) A nyomáskülönbség működteti ugyanis a szelepet. Kb. ezer, ezerötszáz Ft. anyagköltségből felújítható a cucc. Kivéve, ha a gázszelep a baj. Az kissé húzósabb tétel. [link] Náluk van minden, persze ha nincs túl messze neked. A 16. ker-ben vannak. Sok sikert! És még egyszer: inkább hívj szakembert.
2013. febr. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!