Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valaki kiköltözik külföldre...

Ha valaki kiköltözik külföldre alap szintű nyelvtudással akkor mikorra érti meg teljesen gond nélkül az ottani nyelvet?

Figyelt kérdés
Aki úgy érti az angolt, hogy ha egy szöveget olvas (majdnem) mindent ért, de ha beszélnek akkor néha nem érti? De ki tudja következtetni hogy naggyából miről van szó.
2013. márc. 3. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha egész nap erre koncentrál aktívan - emberek között van, tv-t néz (és próbálja is érteni), akkor szerintem elég gyorsan, 1-2 hónap alatt lehet már tényleg használható tudást szerezni. Ahhoz, hogy tényleg magas szinten menjen, az jóval több időt vesz igénybe, szerintem 1-2 évet.
2013. márc. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) És ha a dalszövegeket teljesen érti? (MOndjuk azokat könnyebb megérteni szerintem mint a rendes beszédet)
2013. márc. 3. 13:20
 3/5 anonim ***** válasza:
a dalszoveg az semmi... nyelvezete valahol az alapfok es a semmi kozott lehet feluton.
2013. márc. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
http://www.youtube.com/watch?v=Qr9LzPfamoQ&NR=1&feature=ends.. pl. ezt ezt nagyon könnyen megértem. Még az alap beszédet is (sztem ő egy kicsit lassan beszél) megértem, ha nem hadarnak és nem nyelik le a szavakat.
2013. márc. 3. 15:14
 5/5 A kérdező kommentje:
jó tudom hogy ott van a felirat, de csak hallgatni szoktam, közbe mást csinálok, a videót magát nem nézem.
2013. márc. 3. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!