Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki árufeltöltőként dolgozik,...

Aki árufeltöltőként dolgozik, válaszolna nekem arra, hogy pontosan mik egy árufeltöltő feladatai?

Figyelt kérdés
Ebben a munkakörben kaptam állást, de még soha nem dolgoztam benne és jó lenne róla többet tudni. Mondjuk egy kisebb áruházat vegyünk alapul.
2013. márc. 5. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én diákként voltam, de elsősorban az új árut kell a polcokra kihelyezni, illetve a már kint lévőket szépen elrendezni, ellenőrizni a szavatosságot, ha valami elfogyott, akkor a raktárból pótolni (akciós termék esetén főleg), szemetet összeszedni a polcokról, és a vásárlóknak segíteni, ha nem találnak valamit.
2013. márc. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
benne van a nevébe árufeltöltő.. a raktárból ki kell vinned az árukat és a megfelelő helyére felrakni.
2013. márc. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm a választ. Másodiknak pedig: azt mindjárt gondoltam, hogy a lényege az, ami a nevében is benne van, de gondolom, nem csak ennyi az egész.

Azért vagyok kíváncsi a részletekre, mert mint írtam, nem csináltam még ilyen munkát és külföldön élek per pillanat, viszont a nyelvet nem igazán beszélem, erre a munkára felvettek így is, de azért szeretnék nagyjából tisztában lenni vele, hogy mégis legyen valami fogalmam róla. Nem fogok túl sokat megérteni abból, amit ott mondani fognak a betanulási idő alatt és mégiscsak könnyebb lenne, ha már úgy mennék oda, hogy nagyjából tisztában vagyok vele, hogy mit hogyan kell csinálni. Például egy hipermarketben olyan módszerrel csinálják, hogy folyamatosan kapják az infót, hogy éppen milyen termék van fogyóban, azt a raktárból pontosan honnan kell elvenni, pontosan mennyit kell utántölteni kint a polcon. De egy kisebb áruházban már nem biztos, hogy ugyanígy megy, lehet, hogy ott saját maguknak kell megnézni, hogy mi hiányzik és azt feltölteni. Szóval pl ilyen gyakorlati módszerekre voltam kíváncsi, meg, hogy ez bolt függő, hogy hol mit kérnek vagy van valami egységes eljárás? Meg pl az árufeltöltésen kívül még mi tartozik bele a feladatkörbe ( áruátvétel, egyéb raktári munka, árazás, takarítás, ilyesmi )?

2013. márc. 6. 17:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Én a Tescoban vagyok éjszakás árufeltöltő, de ez csak diákmunka. A feladat egyszerű, műszak elején egy kis csoportba verődik az adott részleg (száraz, non-food, friss áru stb) és megbeszélik, hogy ki melyik sort kapja, mit várnak el tőle a műszak folyamán. Általában töltéssel kezdünk, kimegyünk a sorra amit kaptunk és megnézzük miből van készlethiány. Mindig balról jobbra, föntről lefelé haladunk a soron belül. A sorok modulokból, azon belül polcokból állnak. Vannak a polcok tetején ún. polctetők, melyek a töltés megsegítésére vannak, hogy ne kelljen mindig visszamenni a raktárba, ha készlethiányt tapasztalsz. Először innen tölts, ha látod, hogy nincs a tetőn az adott hiány cikkből keresd meg a raktárban, ha raklapon van magasan kérj meg egy targoncást, hogy segítsen levenni. Kitolod a raklapot békával, vagy rollikocsival és kitöltögeted. Töltés után optikolás, más néven igazítás. Ez annyit jelent, hogy szépen elrendezed a termékeket, ami be van esve hátul a polcon azt előre hozod, a csomagokat (pl 6os karton üdítő) szikével kibontod, hogy a vásárló könnyedén ki tudjon venni belőle és ne ő bontogassa az ujjával. Hát kb ennyi, remélem segítettem valamit.
2013. márc. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves 4 - es, nagyon szépen köszönöm a részletes, lényegretörő bemutatást, pont ilyen segítségre gondoltam. Persze, nyilván más lesz abban a boltban, ahova én megyek, mert az nem olyan nagy mint egy Tesco, és ahogy az eddigi vásárlásaim során láttam, az ott dolgozók csinálnak mást is, nem csak árufeltöltést, tehát nem kifejezetten árufeltöltő a munkakörük mint Neked, de azért így is sokat segítettél, mert legalább nagyjából tudok az egészről valamit.
2013. márc. 20. 17:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Írtam privátba! :)
2013. ápr. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!