Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jó és olcsó antikvárium...

Jó és olcsó antikvárium Budapesten?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, ahol nem olyan csillagászati áron adják a könyveket, mint a Múzeum körúton. Az nem baj, ha külső kerületekben van, lényeg, hogy ne 100 könyvből álljon a választék.

2013. márc. 6. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen típusú könyveket szoktál olvasni?


Egyik legolcsóbb egy újpesti hely, központtól kifelé az Árpád úton, kb 50m-rel a Buger King után, könyvesként már többször vásároltam ott viszonteladásra - kicsi de jó hely.

2013. márc. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

juj de jó, újpesti vagyok :D

főleg szakmai könyvekben gondolkodtam (elsősorban a társadalomtudományok, orvostudomány, pszichológia területén). de a szépirodalom is érdekel.

2013. márc. 6. 23:04
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az antikváriumokban mindig változik az ár annak megfelelően, hogy mit visznek, és mit nem. Ha nem viszik, olcsóbb, ha igen, akkor drágább. Nálam volt olyan, hogy a bookline-on rendeltem egyet 1200 Ft-ért, és másnap ugyanaz a könyv már 1500 Ft volt, aztán egy hét múlva visszaárazták 1200-ra. Ez így működik, kereslet-kínálat. A külső peremkerületi antikváriumok is sokszor drágák.

Én össze szoktam hasonlítani az interneten az árakat, és használom a www.konyvar.hu oldalt is, ahol megnézheted online, melyik antikvárium menniyért adja.

2013. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi, azt az oldalt ismerem. csak az a bajom vele, hogy valószínűleg nem minden antikváriumnak van internetes oldala, esetleg nincs meg a nyilvántartásukban egy-egy könyv, vagy nem is vezetnek netes katalógust, pláne nem árakkal.

pl. a Múzeum körúton is több olyan van, aminek nincs honlapja, ebből kiindulva a külsőbb kerületekben hány olyan lehet, amiről nem is hallani? vagy ott vannak a mozgó, standos árusok, mint Újpest-Központnál is (jó, nem antikvárium, de használt könyveket árul).

több antikvárium előtt is vannak olyan dobozok, ahol a "leszanált" könyvek vannak, itt már rengeteg kincsre bukkantam (pl. az Anna Karenina OK kiadásban, két kötet együtt 100 ft...). ezek nem nagyon szoktak fent lenni neten.

meg én elsősorban helybeni böngészgetésre gondoltam, szóval nem baj, ha neten keresztül nem lehet vásárolni tőlük :) várom még az ötleteket!

2013. márc. 7. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!