Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelent pontosan a munkaügy...

Mit jelent pontosan a munkaügyi központhoz történő szokásos, három havi jelentkezési kötelezettség e-mail-ben történő teljesítése?

Figyelt kérdés
Pályakezdő álláskeresőként február elején regisztráltam a munkaügyi központban. Nyilatkozatot tettem arról, hogy vállalom velük az elektronikus kapcsolattartást. Az álláskeresési kiskönyvembe következő előírt jelentkezési időpont május eleje. A 2013. január 1-jétől érvényes e-mail-es kapcsolattartásról a következőt olvastam: "Együttműködésem keretében vállalom, hogy az elektronikus kapcsolattartás útján a jelentkezési kötelezettségemnek a kirendeltség által meghatározott időpontban elektronikus levelezés keretében teszek eleget." Ez akkor most azt jelenti, hogy mivel vállaltam az e-mail-es kapcsolattartást, elegendő nekik ezentúl három havonta egy e-mail-t küldenem, és ezáltal a jelentkezési kötelezettségemet leróttam feléjük, vagy pedig küldök egy e-mail-t, amire ők időpontot adnak nekem, hogy személyesen is megjelenjek a kirendeltségnél? Azaz a kérdésem: az e-mail-es jelentkezés helyettesítheti-e a három havonta történő személyes megjelenést?

2013. márc. 7. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, ebben az esetben helyettesíti. :)
2013. márc. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A leírtak alapján én is úgy értelmeztem, hogy akkor ezentúl elegendő velük e-mail-ezgetnem. Viszont ez kicsit furcsának tűnik. A három havonta küldendő e-mail-be vajon azt kéne írni nekik, hogy "xy" vagyok, ezek és ezek az adataim, és sajnos továbbra sem sikerült munkát találnom? És mi a helyzet ilyenkor az álláskeresési kiskönyvvel, amit az első személyes megjelenésemkor kaptam tőlük? Ebben kell vezetni az általam megkeresett cégek nevét, a pozíciót, amire jelentkeztem, és a többi. Ezt csak személyesen tudnám nekik bemutatni. Vagy ilyenkor elég beszkennelni azokat az oldalakat a kiskönyvből, amikre írtam?
2013. márc. 17. 13:24
 3/7 anonim ***** válasza:
hm de faxa de nekem nem mondták volna, hogy van ilyen, pedig jeleztem, hogy 65 km-re lakok, így elég bajos amikro haza kell utaznom egy pecsétért. :( de amúgy már nem kérik, hogy beírd miket kerestél fel állásért. már tényleg csak a pecsétért mész be, legalábbis nálunk így van, szóval nem is értem, akkr mi értelme van.
2013. márc. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
2014. febr. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha lekéstem egy nappal, akkor mi van? Valakivel volt már ilyen?
2015. jún. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

én késtem egy hetet betegség miatt... bementem elkérte a papírt a személyi+stb beleírta mikor jelentem meg és hogy mikor kell megint menni semmi nem lett belőle

de valakitől hallottam hogy 8 munkanapon belül kell elmenni hozzájuk vagy törölnek a rendszerből

(de amúgy télleg semmi értelme már csak hát ez magyarország...)

2016. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én is voltam regisztrált álláskereső, az elektronikus kapcsolattartást választottam, örültem is neki, milyen 21. századi ügyintézési lehetőség. Amikor jelentkeznem kellett bejelentettem online, mire behívtak, hogy az úgy nem jó, be kell mennem személyesen. Szóval semmi értelme nincs, ugyanúgy be kell menni... jó mi?
2017. aug. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!