Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem bosszantó a szülőtartási...

Nem bosszantó a szülőtartási kötelezettség körül folyó mizéria?

Figyelt kérdés
Tényleg eljuthatunk oda, hogy olyan szülő aki életében 1pár zoknit nem vett a gyerekének, annak is jogában áll majd követelésekkel állni a gyereke felé?

2013. márc. 1. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy érted, hogy nem vett neki semmit. Akkor árvaházba nevelkedett a gyerek? Aki árvaházban nő fel az biztos nem perelhetik rokontartásra.
2013. márc. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kötelezettséget már az alkotmányba is beleírták. Ezzel együtt kivették az állam nyugdíj és tb ellátási kötelezettségét is. (csak sajnos ez kevesen tudják)Valamit sejthetnek. Mondjuk azt, hogy százezrek maradnak nem kevés hanem egy fillér nyugdíj nélküli és most rá akarják terhelni a családtagokra.


Érdekes lesz. Mit várnak, hogy majd a szülő fogja beperelni a gyermeket?

2013. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy például engem az édesanyám nevelt fel. Értem ezt úgy, hogy Ő ruházott, etetett, járatott iskolába. Apám meg végig itta az életét, nem dolgozott sosem. Nem fizet maga után semmi járulékot legalább 20 éve.


Félek, hogy ha megtalálja ezzel az állam, akkor elővesznek engem... Nem állok annyira a helyzet magaslatán anyagilag, hogy még egy másik embert is én finanszírozzak az államnak.

Egyébként Ő se tette ezt utánam sosem. De ilyenkor ezt hogy bizonyítom?

2013. márc. 1. 14:56
 4/5 anonim ***** válasza:

#2


Fogja? Már nem kevés ilyen per lezajlott.

2013. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Ilyenkor úgy örülök, hogy nem Magyarországon élek:D Na jó, ..pfff..ez elkeserítő amúgy
2013. márc. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!