Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lett a szalonna szavunkkal?...

Mi lett a szalonna szavunkkal? Miért hív manapság mindenki mindent baconösnek?!?!?!?!

Figyelt kérdés
2013. márc. 9. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert nem normálisak. Nekem a bacon a rémálmom... Megyek a boltban a szalámik mellett és az volt ráírva egy dobozra: "BACONSZALONNA" Majdnem agyf*szt kaptam..
2013. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mi lett volna, a normálisak(mint te is) még emlékeznek rá, a "menők" meg mindent máshogy mondanak. manapság ez a divat, barátom, hogy a boltokon sokhelyen az van írva hogy OPEN.
2013. márc. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TappancsMancs ***** válasza:
Az Open az más a külföldiek miatt. Bár én úgy írnám ki hogy nagybetűkkel magyarul és angol, német kicsiben alatta.
2013. márc. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Chello válasza:
Na és ahhoz a kifejezéshez mit szóltok szalonna ügyben, hogy "császárhús" :)?
2013. márc. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:

Érdekes a dolog itt is szóbajött már hogy "bacon=szalonna" akkor "bacon szalonna=szalonna szalonna". :)

Mi az a bacon szalonna?

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__72..


Meg találtam ezt is:

[link]


Átvenni más nyelvek szavait se mindig problémás. Ha van olyan szalonnánk ami a sok féle közül pont az mint a bacon, akkor semmi gond ha simán lefordítjuk a bacont szalonnára. Csakhogy a magyar szalonnák egyike sem hasonlít rá így nincs vele összeegyeztethető szalonnánk, nincs rá pontos megkülönböztető szavunk. Ennek a lényege nem csak a fordítás hanem lényeges a fajtája is és ha ez a bacon más féle szalonna, akkor más néven is kell nevezzük, főként a hazai szalonnáink sokfélesége és sokféle elnevezése között. Egy magyar szalonnafélét se csak "szalonna" néven emlegetünk mert kell neki az egyedi neve is. Máskor viszont tényleg lehetne magyar nevet adni a dolgoknak.


A "bakonyi szalonna" eredet nem tudom igaz e.

2013. márc. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bacon = bakonyi szalonna
2013. márc. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
Az angol "back=vissza" eredet valószínűbbnek tűnik nekem legalább is. Amúgy nem hinném hogy csak nekünk lett volna szalonnánk és ezt az egyszerű ételt ne találta volna ki más nép. Hiszen semmi más mint egy darabka szírszövet. Mutass esetleg linket a "bakonyi" eredetre. A bakonyi szalonna még ha nagyon jó is ezt az élelmiszert adódik, hogy bárki felfedezze.
2013. márc. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:

A másik gyakoriban ezt írja:

"...mert az angolok egykoron az igazi szalonnát úgy nevezték meg csupán, hogy bakonyi. Bakonyból vásárolták..."


Az angolok AZ IGAZI szalonnát...? Miféle igazi? A magyar szalonna mitől lett volna IGAZIBB? Még ha vásároltak is itt szalonnát akár Bakonyból is az sem volt igazibb mert ezt az ételt szerintem már időszámításunk előtt sok ezer évvel is ismerték annyira egyszerű, hiszen csak egy zsírszövet darab. Ha nem lett volna az angoloknak saját szalonnájuk akkor hihető lenne a történet így nem az.

2013. márc. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!