Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Talajterhelési díjjal kapcsola...

Heni_10 kérdése:

Talajterhelési díjjal kapcsolatban ki mit tud?

Figyelt kérdés
2013. márc. 16. 11:43
1 2
 11/13 anonim válasza:

Én annak idején 15-éve befizettem a csatornázási hozzájárulást, az akkori szabvány szerint megcsináltattam a csatlakozóaknát. A akkor rá akartam köttetni a hálózatra a mi utcánkban megvolt a vezeték de a telep még nem volt kész. 20011-ben rá akartam köttetni mai szabvány szerint ezt

már másképp kell csinálni. A cső vége be van betonozva a fogadóaknába. Most törjem fel az egész aknát 40cm vasbeton? Vagy létezik egy köztes megoldás is, csak a csatornások nem akarnak tudni róla? Ha valaki tud valamit megköszönöm előre is. Ja és 70ezer a talajterhelésim.

2013. ápr. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Gégény László56 válasza:
Amit találtam az a 38/1995(IV.05) Kormányrendelet. Nem hiszem, hogy ezt egy helyi szolgáltató felülírhatná.Ja a 70.000 talajterhelési díjad? A lakosság 2%nak büntetése! Számold ki mennyi? Az én telefonom csak 10 számjegyig írja ki. A 10x-es talajterhelési díj törvényét azok fogadták el akik abban a tudatban voltak, hogy a szennyvízszippantási díj (mint például Budapesten) megegyezik a szennyvízdíjjal(250-450ft) és csak az el nem szállítottért kell fizetni.Nálunk ez 7800!!ft/forduló(4m3) azaz 1950ft/m3!!! Csodálkozol,hogy senki nem szállíttatta el? Jobban megérte fizetni a talajterhelésit(180ft/m3).Az a cumi,hogy aljas,pofátlan,inkorrekt a díjemelés ilyen módja.Kis segítséggel,kedvezményes hitellel, támogatottsággal neadj isten uniós 90%-al sokan rákötöttek volna a hálózatra ha tájékoztatva vannak, és akkor az önkormányzatok adóbevételének ez a tétele "0" lenne.
2013. ápr. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

A nevelt fiaméknak otthagytuk a 67m2 házat gyors lakóház.

A gyerek 70ezret az élettársa 80 ezret keres. az asszony gyerekét tartják még el. 117m3 vizet fogyasztottak a talajterhelési díj majdnem 200ezer. Lehet,hogy soknak tűnik, de fürödniük kell mert piszkos munkát végeznek,és miért is lenne a munkásoknak tisztálkodási lehetősége, az már a múlté.

Ez csak a talajterhelési 3havi fizetés. Csatorna sem sokkal kevesebb! Ha úgy adódik éljünk 27000-böl a rezsicsökkentő kormány szerint.

2013. ápr. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!