Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Objektív véleményre vagyok...

Objektív véleményre vagyok kíváncsi: ki a felelős a balesetben?

Figyelt kérdés
Kb 35-40 km/h sebességgel haladtam. Erős havazás, oldalszél volt. Látótávolság kb. 40-50 m. Az előttem haladó autót nehéz volt meglátni, lámpái jegesek voltak, kb 5-10 km/h-s sebességgel haladt. Észlelés után azonnal visszaváltottam alacsonyabb sebességfokozatba, motorfékkel lassuljak, s úgy kormányoztam, hogy balra kerüljem ki. Ez majdnem sikerült is, ugyanis a másik jármű mellé értem be. Sajnos az autóm jobb hátsó fele ennek ellenére eltalálta az ő bal hátsó felét.

2013. márc. 16. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ő, nem volt látható, de a valódi bűnös az időjárás
2013. márc. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kérdésem arra irányul, hogy most ő betétlapozni akar (én felelősségbiztosításom terhére), belemenjek-e?
2013. márc. 16. 14:42
 3/5 anonim ***** válasza:
ne, nem volt rendesen kivilágítva a rossz láthatósági viszonyokhoz
2013. márc. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Te. Nem kerültél elég nagy ívbe, rossz látási viszony neked nem kellett volna 40 nel menni, mikor meglátod fékezni kellett volna és nem motorfékkel bszkódni.


Autó hátulja követi az elejét, hogy tudja a hátulja eltalálni a hátulját ( kivéve ha megcsúsztál és keresztbe fordultál?) Ha ilyen csúszós volt az út hogy megcsúsztál akkor ugyancsak a kérdés, miért mentél 40 el?


Ha én sz@r látási viszonyokban azt állapítom meg hogy 10 km/h a biztonságos közlekedésre való sebesség, és ha belém jön 1 idióta hátulról mert siet, akkor nem én vagyok a hibás, hanem ő!

2013. márc. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan mehettem volna lassabban is. Úgy éreztem, hogy ez elég. Azonban ha valaki szinte megáll egy főútvonal közepén, nem kötelező "vészvillogózni"? Akkor lehet előbb észreveszem. Amúgy nem fogok problémázni, csak kérdem, hogy tisztábban lássak. Kíváncsi vagyok ki mit gondol.
2013. márc. 16. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!