Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az oka annak hogy Magyarols...

Mi az oka annak hogy Magyarolszágon (pl. Biharkeresztesen) olcsóbbak a házak meg a telkek, mint, nálunk Romániában (pl. Nagyváradon?

Figyelt kérdés

A rokonomék vettek Keresztesen házat, aval az indokkal, hogy ott kisebbek az ingatlanárak, mint nálunk, Nagyváradon.

Azt is tudom hogy Biharkeresztesen egy csomó ház eladó. Kiváncsi vagyok ezeknek a dolgoknak az okára, hogy miért van így. Biharkeresztesen rengeteg a munkalehetöség, és azért olcsobbak a házak, vagy a magyarolszági emberek nem szeretik drágán eladni a házukat, mert nem szeretnek sok pénzt kapni érte, hanem megelégszenek a kevéssel is, vagy nem tudom.

Aki ért ehhez, világositson fel engem, is, mert nagyon kiváncsi vagyok.



2013. márc. 16. 21:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Annyiért adják el, amennyit kapnak érte. Most nagyon lementek az ingatlan árak. Mindenki csóró, nincs pénzük vásárolni, viszont aki sz@rban van, annak gyorsan kell a pénz, így olcsón eladják.
2013. márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nincs aki tud venni házat. Vidéken pedig nincs is munkalehetőség. Egyre többen veszítik el a munkahelyüket. Akinek van, az is nagyon kevés pénzért dolgozik. Ők még hitelt sem tudnak kapni a bankoktól a ház vásárlásra. A lakosság nagy része örül, ha egyáltalán meg tud élni.
2013. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nálunk sok a hiteles, sokan ezért adják el a házukat és mennek kisebbe. Úgy tudom Romániában egész máshogy vannak a hitelekkel az emberek, alapból ne ekkora a kamat és nem is vesznek fel annyian. Itt a legtöbben hitelből veszik a lakást, utána meg nem tudják fizetni. Rengeteg az eladó ház, vevő viszont alig van, senkinek sincs pénze.
2013. márc. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm háza Romániában, mivel üzleti soron van, 90 milliót ér. Kis telek kis házzal. A mi panelunk ér 6 és fél milliót. Egy kis családi ház ér 15-20 milliót. Kicsit eltérőek az árak.
2013. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Biharkeresztesen nagyon sok ház van eladó, és nem értem hogy ennek mi az oka? Nem tudnak/akarnak gyereket szülni ott, vagy a fiatalok mennek el onnan? Ha az utóbbi, akkor miért mennek el onnan olyan sokan, hiszen biztos van ott is sok gyár, meg üzlet, supermarket.. Miért nem elégszenek meg a biharkeresztesi munkalehetöségekkel?

2013. márc. 17. 11:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

biztos van ott is sok gyár, meg üzlet, supermarket


Nem olyan biztos, hogy van... Sok gyár bezárt az országban. Sokan mentek el külföldre Angliába, most meg inkább már Németországba dolgozni, akár mosogatni, mert nálunk még ilyen munka sincs.

2013. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkozzunk el. Biharkeresztes kb 30 km-re van Magyaroszági szinten egy kisebb várostól, Berettyótol, míg mondjuk Bihar, csatár egy köpésre egy nagyvárostól... Romániában is, ha 50-60 km-re nézel házat, olyan helyen ahol se munka, se semmi, bagóért vehetsz.
2013. júl. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg, az adott helyen milyen munkalehetosegek, szolgaltatasok stb vannak... Biharkeresztes egy kis hely kinn a francban, Nagyvarad viszont egy szazezres nagysagu varos...


Romaniaban is a kornyektol fuggenek az arak. Bukarestben vagy Brassoban egy ketszobas panel lakas 50000 euroba kerul, viszont egy Isten hata mogotti faluban (vagy lepukkant gyarvarosban) 15000 euroert mar kacsalabon forgo palotat vehetsz.

2013. aug. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, itt tartunk, hogy már Románia is lehadja Magyarországot gazdasági fejlettségi szinten.

Ahol nincs munkahely, megélhetés, ott az árak nagyn le tudnak menni.

Magyarország ebből a kazdasági helyzetből hogyan tudna kimászni?

Eddig a fideszre szavasztam, csak hát hova jutott az ország! Csak azt ne mondjátk, hogy a Gyurcsány Ferenc a megoldás. Inkább el se megyek szavazni.

Na jó eltereltem a témát.

2013. aug. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!