Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebayről rendelt termék után...

Ebayről rendelt termék után hova lehet menni?

Figyelt kérdés

Már sokadik rendelt termékem nem érkezett meg, amit ebayről rendeltem. Nem normális, hogy mindig visszakérjem a pénzem. Több esetben Royal Mail Airmall-lel volt probléma, viszont nem ajánlva lett feladva (ergo nincs tracking number).


Ha az nem érkezik meg, mert dolgozom amíg a postás mérgelődve kopogtat, akkor hova tudok menni a csomagért? Vagy tracking number hiányában teljesen bukta a dolog?



2013. márc. 17. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy otthon amikor jön a csomagod, a postásnak hagyni kell egy értesítőt amiben le van írva hogy csomagod érkezett és a postás X.napon X időben kint volt. Mivel nem tudta átadni így a postán az értesítővel és a személyi igazolványoddal átveheted személyesen is. Még aznap a posta zárásáig vagy akár másnap is. Ha jól tudom 48 óráig tárolja a postás, és utána újra kiviszi hátha otthon leszel.


Érdekes hogy jó magam is rendszeresen vásárolok ebay-ről de nekem sosem volt olyan gondom hogy nem érkezett meg amit vettem.

2013. márc. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is erre számítottam, de nem fordult elő ilyesmi, eléggé csalódottan megyek is haza melóból...
2013. márc. 17. 11:59
 3/3 anonim ***** válasza:
47%

Elmeletben ugy lenne tisztesseges, hogy a postas hagy egy ertesitot a postaladaban, hogy tessek befaradni a csomagert. (en mindig kapok ilyet, nalunk csak masnap reggeltol lehet erte menni szemelyesen)


Ennek ellenere, amikor en kuldtem uncsitesomnak csomagot (kulfoldrol), a b.zi postas nem hagyott neki uzenetet (raadasul lakotelepen lakik, es tudtam, hogy a csomag valoszinu nem fog elferni a kis postaladanak csufolt dobozban), hanem kb. 1 honapnyi szunet utan visszakuldtek nekem a csomagot viharvert allapotban. Szerencsere a cucc erintetlen volt, de a 30 dollaros postakoltsegemnek annyi (pedig ajanlva adtam fel - talan ezert kaptam vissza, kulonben lehet, hogy lenyeltek volna a postan :(


Varj par napot es irj egy emailt az eladonak. Elvileg az elado kotelessege, hogy a csomag sikeres megerkezeserol megbizonyosodjon. Ha o nem tudja lekovetni, akkor majd vagy kuld egy ujat sajat koltsegen, vagy eBay buyer protection keresztul visszakapod a penzed.

2013. márc. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!