Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Díszburkolat alapja milyen...

SzőregT kérdése:

Díszburkolat alapja milyen legyen?

Figyelt kérdés

Bontott téglából (fektetve) szeretnék kocsibejárót. Milyen alapja legyen, hogy kibírja a napi ki-beállást és esetenként (évente 1-2)teherautót is?

Szegély építtetek betonba, de a tégla alá nem tudom mit és milyen vastagságban használjak/tervezzek?



2013. márc. 18. 11:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A rakott nagy teherautó alatt valószínűleg össze fog törni a tégla .


Mi úgy szoktok , térkő , illetve tégla bejárókat készíteni , hogy először csinálunk egy 20cm vastag réteget zúzott betonból . Majd rá 5cm sóder ezt követően szintén 5 cm dunai homok , ami tetejére már a tégla , vagy térkő .


Fontos hogy jól legyen levibrálva a zúzott beton , majd a sóder réteg is . A dunai homokot szépen el kell simítani (kis lejtést is kell neki csinálni hogy a víz majd ne álljon meg rajta ) és erre kell rá rakni a téglákat , majd át kell menni lapvibrátorral rajta . Pár darab biztosan el fog majd törni , azt szépen ki kell kanállal szedni és másikat rakni helyette .


Mikor rakod le majd a téglákat , akkor javasolnám , hogy ne csak sorokba tegyed le , hanem L alakban , és így nem fognak majd elcsúszni , és lesz egy kis mintája is . Ha gondolod lerajzolom , hogy hogyan gondoltam .

2013. márc. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nekem is volt egy ilyen sejtésem, hogy a bontott tégla összetörhet. Ez esetben máson gondolkodok.

Egyébként rendes beton (úgy értem vizes), CKT nem is kell alá még akkor sem, ha teherautó is közlekedik rajta? Csak zúzott anyag?

2013. márc. 18. 15:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha betont szeretnél akkor egy 25cm vastag C-18 as vasbeton bőven ( térhálós ) elég oda . Ott elég csak ki ásni .

Ezen 34t teherautók gond nélkül mászkálhatnak .

2013. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amit az előttem író mondott az jó, csak ha mixeres betont rendeltek akkor C20-ast kérjetek. Azért mert a mixeres mindig enged bele vizet és így gyengíti a betont. Körülbelül ha enged vizet hozzá akkor lesz C20-as erősségű.
2013. márc. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek rosszul írtam .

C18-as erősségű lesz ha a mixeres hozzá ad vizet a C20-as betonhoz .

2013. márc. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!