Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Látta valaki tegnap 14:00...

Látta valaki tegnap 14:00 körül Óbuda egén ezt a furcsa gépet? Mi lehetett ez?

Figyelt kérdés
Távolról tűnt fel, hogy valami baromi nagy repülő jön. Ha jól számoltuk, oldalanként 4-4 hajtóműve volt, az egész gép egyszínű sötétszürke volt és nem volt rajta felségjel. NAGYON lassan ment, szinte mint egy vitorlázórepülő, és nagyon alacsonyan is szállt. Akkora lehetett, mint egy rendes utasszállító. Mi lehetett ez?
2013. márc. 18. 14:25
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Antonov szállítógép nekünk is van.
2013. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Nincs Antonov gép, aminek 4-4 hajtóműve lenne...
2013. márc. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Wadmalac ***** válasza:

B-52? Nálunk?


[link]

2013. márc. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Hát, pedig valami ilyesminek nézett ki, de ekkora gondolom nem volt.
2013. márc. 19. 10:35
 5/27 Wadmalac ***** válasza:

Nem számoltátok el a hajtóműveket?

Szerintem a B-52-n kívül nincs jelenleg is működő 8 hajtóműves, sőt a B-52 is nyugdíjas, talán bemutatókon repül 1-2 veterán.

2013. márc. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Amúgy mi lenne, ha valaki olyan is válaszolna, aki LÁTTA azt a k*rva gépet?


Nem hiszem el, hogy én vagyok az egyetlen!

2013. márc. 19. 12:18
 7/27 anonim ***** válasza:
Adj még tulajdonságokat, hang, szárnyszög, szárnyfesztáv, stb...
2013. márc. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem volt hangja. Igaz, hogy kocsiban ültem, de egy olyan alacsonyan szálló repülőt kocsiban is bőven lehet hallani. Ez úgy repült, mint valami fantom, lassan és hang nélkül. Szárnyszögre és -fesztávra nem tudok mást mondani, hogy kb. olyan volt, mint egy Boeing 747-es.



De mit csinálhat egy ilyen gép vajon? Mi volt a feladata egy felségjel és bármilyen jelzés nélküli, mattszürke, lassan és hang nélkül nagyon alacsonyan repülő gépnek? Mert hogy nem szállított, az fix.

2013. márc. 19. 22:27
 9/27 anonim ***** válasza:

Nem polgári gép volt az biztos. Nincs nyoma a flightradaron. Tehát katonai gép volt. Én egyetlen olyan (viszonylag elterjedt) típust ismerek aminek szárnyanként 4 hajtóműve van, ez pedig a korábban linkelt B52 típus. Ennek viszont páronként van 2-2-2-2 hajtóműve, amit nyilván jól fel lehetne ismerni (ha már megszámolni sikerült...). Ez viszont az előbbi miatt eléggé valószínűtlen. Viszont katonai szállítógépekből van ám rengeteg fajta -igaz- kevesebb (oldalanként 2-2) hajtóművel. Ha most egy alacsonyan elhúzó, jól megfigyelhető gépről eleve téves adatokat közölsz, ugyan ne várd már, hogy mi pontos típust és magyarázatot adjunk neked a gép típusáról, mivoltáról, már bocs...


maci

2013. márc. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy 3-3 hajtóműve volt, nem tudom.
2013. márc. 20. 16:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!