Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Talan kisse furcsa kerdes, de...

Talan kisse furcsa kerdes, de hogy kezdjek hozza emelt szintu matematika, fizika autodidakta tanulasanak?

Figyelt kérdés

Vannak human es vannak real beallitottsagu emberek. En mindig is a ketto kozott mozogtam. Kiskoromban egesz allatos konyveket vagtam be, nagyon jol megy a biosz, mindig is erdekelt a csillagaszat, asvanytan, termeszet. A matekkal se voltak soha gondjaim. Ugyanekkor az egyik legjobb voltam irodalombol, nyelvtanbol is, es nagyon jol mennek a nyelvek. Jelenleg human teruletet tanulok, de sokszor tul elvontnak, feleslegesnek tartom, amit meg kell tanulni. Inkabb a valos, hasznalhato dolgok erdekelnek (a nyelveket annak tartom).


Fo celom az, hogy univerzalis, mindenhez erto polihisztor legyek. A termeszet es a nyelvek vilaga mellett erdekel a pszichologia, a matek, a fizika is. De ezeket nem hivatasszeruen akarom uzni, hanem azt akarom, hogy ezek mint eszkozok alljanak rendelkezesemre a mindennapi eletben. Hogy gond nelkul szamolhassak kamatos kamatot (tudom, ez meg nem emelt szintu matek), roppalyat, hogy belelassak az emberekbe, megertsem oket, es az embertipusokat.



A kerdest most elsosorban a matekrol irtam ki. Szivesen megertenem pl. az integralszamitast, a derivaltat, a komplex szamokat, a matrixokat, de nem jartam emelt matekra soha. A masik, a fizika. Mindig is nagyon kreativ voltam, imadtam barkacsolni. Szeretnem megerteni az aramkorok mukodeset, hogy a minket korulvevo, mindennapi eszkozok hogy mukodnek. Hisz enelkul a tudas nelkul meg egy serult villanykapcsolot vagy kenyerpiritot sem tudok rendbehozni!



Szoval meg lehet ezeket otthon tanulni?


2012. dec. 7. 12:32
 1/1 anonim ***** válasza:
54%

Szia :)


Szerintem ezt a kérdést kifejezetten neked találtam az előbb:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..


:)

2012. dec. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!