Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az írásomról?...

Torynka kérdése:

Mit gondoltok az írásomról? Maga történet egy Frederic Maurhew nevű fiúról és barátairól szól. Fantasy történet.

Figyelt kérdés

A Maurhew család egy hétköznapi és normális család. A hétköznapokat, hétköznapokra élik meg. Persze ők ezt nagyon is szeretik és nem igazán szeretik ha valaki belerondít szokásos napi terveikbe. De egy nap a család egész élete megváltozott, vagyis inkább csak a család idősebb fiának, Frederic Maurhewnak.

*

1990 augusztus tizedikét írunk. Egy magas és vézna, barna hajú fiú ült a szobája sarkában felállított székben. Az a vézna és fénylő kék szemű fiú volt volt Frederick Maurhew, történetünk főszereplője, aki ezen a napon ünnepelte tizenkettedik születésnapját. Az öccse a kilenc éves Daniel Maurhew is a szobában volt, kedvenc videojátékával játszott. Fred semmiben nem hasonlít öccsére, aki szőke volt, zöldszemű, és az sem volt elhanyagolható hogy termete duplája volt a bátyjának. A házban tikkasztó hőség uralkodott, bár ez cseppet sem zavarta sem Fredet, sem a játékba teljesen belemerült Danielt.

- Fiúk, kész az ebéd! - szólt egy vékony, de lágy hang, megtörve a videojáték túlmelegedett kattogását. Fred felpattant a helyéről, de Daniel még maradt pár pillanatra leállítani játékát. A két fiú egymást lökdösve rontott le a lépcsőn és a konyhába érve Fred helyet foglalt a számára fenntartott asztalfőn, mire Daniel bömbölni kezdett.

- Én akarok oda ülni! - ordította és Mr Maurhew inge ujját rángatta. Fred már hozzászokott az ilyen fajta hisztikhez, a legtöbbet már szó nélkül tudta nézni. Mr Maurhew egy pillanatra kinézett apró zöld szemével újsága mögül, majd azzal a lendülettel vissza is bújt az újságba. Mrs Maurhew érkezett meg csitítani csemetéjét.

- Ma ő ül ott, mert ő a születésnapos. Majd holnap te ülhetsz oda. - mosolygott rá és úgy mondta ezeket a szavakat mintha csak egy kisbabának mondaná. Öccse akárhányszor hisztizett, annyiszor kellett visszatartania egy szégyenkező megjegyzést, mert nem egyszer került szobafogságba azért mert az öccsére valami olyat mondott amitől tovább fojtatta a sírást. Mrs Maurhew a helyére vezette a fiát és elé rakott egy jó nagy adag levest.

Az ebéd végére az asztalra került egy focilabda alakú torta, melyből Daniel kapott először nehogy megint bevágja a durcit. Fred undorodva nézte azt ahogy öccse a tortáját eszi. Gyakran elképzelte hogy öccse egy malac, mert úgy evett - sőt talán még rosszabbul. Mire ő megkapta az ő csokitortáját, már nem sok étvágya volt megenni öccse közelébe, szóval inkább kiült a ház előtti padra.

Onnan nagyszerű kilátás nyílt az egész Gatehouse utcára, arra sok egyforma házra ami közül az övék kitűnt a ház előtt álló kerti törpe hadsereg miatt (A szomszédok a házat csak "Gnómlak"-nak hívták). Fred lassan megette a tortáját és nézte a házuk előtt elsétáló izzadó embereket, furcsa módon ő neki nem volt melege. Még pár percig innen figyelte az utcát, a szomszédban fürdőző gyerekeket és a kerítésükön ülő macskát. Pár perc múlva felállt és visszaindulni készült a házba, de valami lábának ütközött.

Megfordult hogy megnézze mi lehetett az ami nekiütközött, de nem talált semmit, csak azt a macskát a háta mögött aki az előbb még a kerítésükön ült. Fred döbbenten nézett a macskára mikor ez egy kicsi borítékot rakott le a földre majd eltűnt a szemközti házak között. Fred lehajolt és felvette a levelet.

(Ez egy részlete az első fejezetnek.)



2013. márc. 18. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem jó, engem érdekelne a folytatása :)
2013. márc. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem is nagyon tetszik és ha lesz fojti szólj vagy valami.de figyelj arra,hogy ne legyen túl sok ismétlődés:)
2013. márc. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ez egy érdekes történet, de tele van hibával!!! Egyáltalán nem használ szinonimákat és figyeld meg:


A Maurhew CSALÁD egy hétköznapi és normális CSALÁD.


A HÉTKÖZNAPOKAT, HÉTKÖZNAPOKRA élik meg.


Persze ők ezt nagyon is SZERETIK és nem igazán SZERETIK ha valaki belerondít szokásos napi terveikbe.


De egy nap a CSALÁD egész élete megváltozott, vagyis inkább csak a CSALÁD idősebb fiának, Frederic Maurhewnak.


Ez így nagyon idegesítő, és ha egyszer, netán a kiadással próbálkoznál, azonnal elutasítanák. Az első bekezdésedben, nem volt olyan mondat, ahol egy szó ne kétszer szerepelt volna. Ügyelj ezekre: család helyett lehet, família, pereputty, rokonság. A második mondat: ilyen nincs: hétköznapokat hétköznapokra, ilyet nem mondunk és nem is szép. Szeretik helyett lehetne, kedvelik.

Ezekre nagyon figyelj, mert nagyon sokszor elkövetted ezt a hibát. Kerüld a sablonos megfogalmazást pl: megy helyett battyog, rohan stb...

Ezeket nem rossz indulatból mondom, csak segítek. Egyébként a story izgalmasan kezdődik, szerintem folytasd, csak figyelj! :)

2013. márc. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


Akkor mostantól figyelek a szó ismétlésekre, nagyon köszönöm hogy szóltatok érte. (Szerintem magamtól nem vettem volna észre...) Talán pár év múlva megpróbálkozok a kiadással, mert nem hinném hogy egy tizenéves gyereknek kiadnák a regényét... ^^"

2013. ápr. 2. 12:30
 5/5 anonim válasza:

Sok a helyesírási hiba a szövegedben, főleg vesszőhibák. Nézd át a vesszőhasználat szabályait alaposan, meg ügyelj az ékezetekre is. Ja, meg az ismétlődés is zavaró. Ezek így mind-mind elvesznek a szöveg élvezhetőségéből, de a történet így is érdekes, folytasd!

Még annyit, hogy ennek annyi köze van a fantasy-hoz, mint nekem az első Holdraszálláshoz... (fantasy pl gyűrűk ura, trónok harca, stb., ez a történet erősen az ifjúsági regény kategóriába tartozik.

Nem bántásként írtam ezt, hanem mert szerintem egy őszinte válasz többet ér, mint az, ha nyalnám a kis popsidat, hogy van egy jó ötleted...nemde?

2013. júl. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!