Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mondana valaki egy olyan...

Mondana valaki egy olyan dolgot ami utal arra, hogy Isten létezik?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék senki életébe belegázolni evvel vgay ilyesmi.

Mondhattok történetek, egy "jelet", vagy akármit amit csak akartok/tudtok.



2013. márc. 19. 00:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Isten a tehetetlen emberek lelki támasza.

Valójában egy emberi agyszülemény.

Aki pedig látni, hallani vélte, az pszichés problémákkal küszködik.


Elnézést kérek azoktól, akik más véleményen vannak!

2013. márc. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
+1
2013. márc. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Van Biblia!


Róma 1:19 Mert ami megismerhető az Istenből, az nyilvánvaló előttük, mivel Isten nyilvánvalóvá tette számukra. 20 Ami ugyanis nem látható belőle: az ő örök hatalma és istensége, az a világ teremtésétől fogva alkotásainak értelmes vizsgálata révén meglátható. Ennélfogva nincs mentségük,

2013. márc. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Ne haragudj, én nem voltam boldog, amíg nem érdekelt Isten. Amióta hiszek benne, azóta boldog vagyok és nekem nincsenek pszichés problémáim. Mondhatnám ezt is bizonyítéknak Isten létére, de engem nem érdekel az ha van bizonyíték vagy "a tudomány szerint" nincs. Számomra alap, hogy Isten létezik. És ettől boldog vagyok. Ez kizárja azt, hogy Isten csak agyszülemény.
2013. márc. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 -B válasza:
100%

Szerintem minden Krisztus életében, halálában és feltámadásában hívő ember élete egy bizonyságtétel. Amikor ilyen emberek beszámolóit halljuk, vagy olvassuk, mindig látszik az a hihetetlen változás, amit a Biblia úgy hív, hogy 'átment a halálból az életbe'.

Nekem személy szerint semmi 'vallásos' hátterem nem volt, ami erre nevelt volna. Szóval kizárt, hogy csak aki hívők közt él, az a hívő és kész. De amikor először olvastam Bibliát, rögtön hittem benne, hogy Jézus eljött, és mindentől függetlenül, hogy hogyan éltem, miket csináltam, milyen ember voltam, megvált az Ő áldozata. És ez az áldozat az, ami kedves Istennek. Jézus a kapocs az emberek és Isten között. Ha mi hiszünk Jézusban, hogy valóan áldozat a bűneinkért, hogy semmissé tegye azokat Isten előtt, és fel is támadt, azaz a mai napon is él (!), akkor ez a hitünk az, amire rátekint Isten. És itt jön a változás: mert valósággá lesz az, amit megígért Isten. Valósággá lesz, hogy bűntelenként fogad el, mert Jézus áldozata a bűneimért ELÉG. Azt mondja a Biblia:

"Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék." (Ef 2,8-9)

Nem a mi cselekedeteinkért, hogy milyen életet éltünk. Nem ez számít elsősorban Istennek. Hanem hogy a Fiában, Jézusban hiszünk-e. Mert Jézus az egyetlen kapocs az emberek és Isten között.

2013. márc. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nincs isten! Lehet blablázni, könyvekből idézetekkel jönni... de attól függetlenül még senki se találkozott/beszélt vagy legalább egy fotón látta volna ne adj isten istent. Ez a fiktív lény a lelki nyomoroncok képzeletbeli védőszentje.
2013. márc. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Pont mint a szeretet azt sem látta még senki. De állítólag létezik.

2013. márc. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Ha te a szeretetet még soha, semmilyen formában nem láttad senkiben, és semmiben, akkor figyeld meg jobban az állatok, és emberek élővilágát!

Járj nyitott szemmel, hidd el, érdemes!

Első voltam.

2013. márc. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Van biblia. Mert emberek kreálták. Csak úgy, hogy még hitelesebb legyen.
2013. ápr. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vidiripi


9. válaszoló!


Honnét tudták azt hogy a 8. napon kell körülmetélni a csecsemőt? Ahogyan az a Bibliában írva van.

2013. ápr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!