Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az epret el lehet ültetni,...

DKMarika kérdése:

Az epret el lehet ültetni, mikor tavasszal esténként még mínuszok vannak? Napközben nincs fagy.

Figyelt kérdés

2013. márc. 19. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
El lehet ültetni , de estére takard te egy fóliával és semmi baja se lesz .
2013. márc. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. :)
2013. márc. 20. 11:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit még érdemes tudni az eper nevelésről, hogy nem a talaját kell trágyázni, hanem a levelét. Vagyis amikor már melegebb van kint és megindul a növekedése, akkor kb 1-2%-os műtrágya oldattal a leveleket kell bepermetezni. Ezután a talaját tiszta vízzel meg kell locsolni, hogy ott felhíguljon a lehullott permet, különben a gyökerek megsérülhetnek. Nem bírják a tömény trágyázást.


Lombtrágyázással jókora termés érhető el akár 30 centis cserépben, több tő esetén is. Amikor már kint jó idő van és megindult a növekedése, akkor akár 3 naponta is lehet levéltrágyázni.


Mutatok képeket a tavalyi eper termésről:

[link]


Korábban is próbálkoztam eperrel az erkélyen, de azok elpusztultak mert nem a levelét trágyáztam hanem a tövét.

Ez a levéltrágyázás és utána a gyökér zóna tiszta vizes locsolása (az oda hullott permet hígítása) segített abban, hogy ilyen legyen a növény és a termése, mint a képeken látszik. Ja és napon áll egész délután. Ahol lehet, ott még jobb ha egész nap éri a napsütés. Viszont nem szabad, hogy kiszáradjon a földje.


Még a legelején egyszer nekem kiszáradt a föld és úgy tűnt, hogy tönkre megy az egész, de szerencsére abból így magához tért.

2013. márc. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információt, ilyen tápoldatot veszek majd én is. :)
2013. ápr. 1. 22:49
 5/6 anonim ***** válasza:

olvastad a kép alatt lévő szöveget is?

[link]


Gondolom igen, de azért külön ide illesztettem a címét.

2013. ápr. 2. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam, azért köszönöm. :)
2013. ápr. 2. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!