Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy segítsek az anyukámnak...

Hogy segítsek az anyukámnak és a testvéreimnek akik családon belüli erőszak áldozatai, anélkül hogy a bejelentésem után az apám péppé verje az anyukámat és talán még a testvérimet is? A bejelentésem után kapnak védelmet, hogy zajlanak a dolgok?

Figyelt kérdés
Aki tud valamit,esetleg van tapasztalata,az írjon mert nagy szükségünk van rá. 13 vagyunk testvérek, egy apától. Abból 3-an nem lakunk otthon, köztük vagyok én is. A többiek otthon vannak, belőlük 2 nagykorú az egyik dolgozik, a másiknak jelenleg nincs munkája. A többi 8 kiskorú, 4 iskolás, 2 óvodás és 2 otthon van anyukámmal. Az anyukám nem iszik, nem dohányzik, tisztán tartja a lakást, főz és én mint a gyermeke úgy látom mindent megtesz azért hogy a gyermekei ne szenvedjenek hiányt. Emellett nagyon sokat szenved az apám miatt aki egy alkoholista. Ha van pénz akkor állandóan iszik, aminek hatására agresszív lesz. Ha nincs pénz, akkor nincs mit inni ilyenkor ismét agresszív... A gyerekeivel nem törődik, nem törődik az iskolával, a jövőjükkel, az érzéseikkel, van-e mit enni... és sokszor előfordul, hogy rajtuk és anyukámon tölti ki a mérgét ha nincs mit inni, nincs cigije vagy nincs mit főzni. Ilyenkor kiabál velük, trágár szavakkal illeti őket, mindenbe beleköt, semmi sem jó neki és van, hogy meg is veri őket. Mindenről mindig anyukámnak kell gondoskodnia egyedül, ő viszi ő hozza el a gyerekeket az iskolából, óvodából, ő neki kell kölcsön kérni ha nincs mit enni, ha nem tudja befizetni az iskolába szükséges dolgokat... Mi akik már elköltöztünk, ahogy tudunk segítünk az anyagiakban és anyukám anyukája is nagyon sokat segít, persze apám ezzel a is visszaél. A húgomtól aki szintén nem él otthon kéri a pénzt agyba főbe, a 23 éves húgom aki 1500 km-ről is fél attól, hogy ha nem ad pénzt az apánk agyonveri az anyukánkat és fél attól, hogy nem mehet haza ha nem ad neki pénzt. Nem egyszer küld kajára pénzt amire már én is küldtem ez minden hónapban van és ezzel még nem is lenne gond, csak az a gond hogy abból is elvedel valamennyit és akkor megint meg van a baj... Emellett a 23 éves húgom fizeti az apeh tartozását ami 40ezer Ft per hó na meg persze én is fizettem már bele egyszer és ami a legszörnyűbb hogy ha hazamegy a húgom kétszer egy évben, nem szeretettel bánik vele, nem, akkor is csak kihasználja, kéri a pénzt sörre és ha jól berúgott akkor megalázza, bántja és elzavarja a háztól. A nagyit is mindig szidja. Magyarul mi akik elköltöztünk sem tudunk boldogulni az életben miatta, de hozzá teszem hogy amíg otthon laktunk, addig sem hagyta hogy rendesen fejlődjünk, mert ha rosszul tanultunk az lett a fejünkhöz vágva, ha meg jól akkor meg az, de olyan formában hogy elvagy szállva te kishülye, meg ilyenek... A nagyobbik öcséméket is megalázza aki nem él otthon, de szalad amikor baj van, ha tud, mert két gyermekes apa, akkor ő kapja az ívet, nem egyszer védte meg anyukámat és az apám nem egyszer ment már neki. A két öcsém aki otthon lakik, az egyik nem dolgozik jelenleg, őt most azért szidja, bántja, alázza 24 éves, de amíg dolgozott addig is azt csinálta miután már megkapta amit akart, új hűtő mert a régi tönkre ment, festék a házfelújítására aztán meg jött a terror. A harmadik öcsém aki dolgozik és otthon él őt is nagyon sokszor megalázza elveszi a fizetése nagy részét, volt olyan hogy mezítláb kellett elmenekülnie a - fokban mindez azért volt mert oda mert állni anyukám mellé. Az anyukám és a tesóm utána ment 2 órát keresték mindketten, de nem találták meg és pár nap után kiderült hogy az egyik haverjához menekült és még sorolhatnám ezeket a dolgokat... Az anyukámat is hátráltatja, mert ugráltatja és nem hagyja hogy a gyerekeivel foglalkozzon. Részegen sokkal durvább. Nagyon sokszor kékre, zöldre verte az anyukámat, volt olyan hogy eltörte az orrát stb... és nem foglalkozott azzal hogy a gyermeki végig nézték emellett történtek olyan dolgok amik ennél durvábbak, itt erről nem beszélnék. Nagyon sok mindenen keresztül mentünk már... De már nem bírom nézni, ahogy az anyukám és a testvéreim tönkre mennek. Érzem, hogy az anyukám már nem bírja tovább és nem akarom őt elveszíteni és a testvéreimnek, különösen a kicsiknek szükségük van rá. 26. éve ebben él, élünk. Kérem, hogy aki tud segítsen és írjon nekem, mert lépni szeretnék, de csak akkor ha már tisztában vagyok mindennel. Köszönöm mindenkinek aki elolvassa és válaszol majd a kérdésemre.
2013. márc. 20. 04:13
 1/5 anonim ***** válasza:
hívjátok meg az egész családot hozzátok egy pár napra(apa nélkül persze) hívjátok rá a gyámügyet, meg a rendőrséget, ha a ház nem az ő nevén van adjátok el és költözzenek minél távolabb hogy ne találjon meg
2013. márc. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nehéz dolog.

Anyukád és ahogy a család összes tagja ebben él, ezt látta mindn nap, nehéz ebböl kiszakadni.

Az egyetlen aki tudna valamit tenni az édesanyád.

DE ehhez óriási elhatározás és lelki erö kell, támogatás a család egész részéröl.

Ez iszonyatosan nehéz. lehet jó tanácsokat adni, de sajnos, ha nincs elhatározás anyukád részéröl, akkor semmi nem fog történni.


Amit tehetesz, hogy anyukáddal leülsz beszélni és megkérdezed töle, hogy hogyan bírja, akar-e ebböl kilépni, akarja-e hogy jobb legyen. Gondolt-e már apád nélküli életre? Ha mindenre 100%-s igen a válasz, akkor lehet elgondolkodni mit tezstek.


amit elsö írt talán ezt lehetne, hogy mindenki elköltözik apádtól. a gyámügy és a rendörség sem tud sokmindent csinálni, mert ez néha fordul elö, igazán nem nagy dolog. ha a gyámügy nagyon kemény akkor elveszi a kiskoru gyerekeket, ezt meg gondolom anyukád nem akarja.


De elöször anyukádat kérdezd ki rendesen.

2013. márc. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat 06:31-es! Erre már én is gondoltam, de ennél sajnos bonyolultabb az ügy. A ház nem csak az anyukám nevén van, hanem az apukámén is, fele fele és van rajta hitel amit a családi pótlékból és a gyesből vonnak. A többi pénz pedig kell ennivalóra, rezsire, ruhára... Persze az a kevés pénz nem fedezi minden kiadásukat. Ha az apukám dolgozna és nem lenne alkoholista, minden más lenne. Akkor sem lenne könnyű, de valamivel még is csak könnyebb lenne és lenne szeretet, béke, összetartozás... de sajnos nem így van.
2013. márc. 20. 21:45
 4/5 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm, hogy írtál 08:10-es!

Már nagyon sokszor beszéltem az anyukámmal erről. De ő mindig csak azt mondja, hogy ő elmenne ha lenne hova. Sajnos nincs hová mennie. Az anyukája nagyon öreg és hát rá nem tud számítani. Én vagyok neki és a 23 éves húgom akikre számíthat és akik támogatják. De mi sem tudunk már vele lenni, mellette lenni mert mindketten külföldön élünk. Amíg otthon éltem, addig odaálltam mellé és védtem ahogy tudtam, de sajnos már nem tehetem meg... jelenleg 1 gyermekes anya vagyok a húgom dolgozik a párjával és nem tudunk szaladni ha baj van, mert mindkettőnknek megvan a saját kötelezettségünk a saját életünkben és ott van a távolság is... Anyagilag tudunk segíteni de akkor sem mindig. De azt sem tudjuk megoldani csak átmeneti segítség, hiszen az apám iszik és iszik, nem törődik azzal mit esznek másnap vagy be van-e fizetve a sulikirándulás stb... ilyenkor jövünk mi és segítünk ha tudunk. Az apám meg szép kényelmesen éli világát és mindenkit magával ránt. Ja és még van egy öcsém, róla is beszéltem a levélben, rá is lehet számítani, sokszor megvédte anyukámat ha apám neki ment, de ő sem tud menni mindig mert 2 gyermeke van és dolgozik.

A gyermekjólétinél aszem az a neve, vagy gyámügy már nem tudom, de tettem egy bejelentést 14 éves voltam de nem történt semmi, ki jöttek és anyum elzavarta őket és utána soha többet nem jöttek. Nem csináltak semmit. Egyszer már a rendőség is volt kint de ők sem csináltak semmit, csak felszólították hogy nézzen körbe milyen szép otthona, családja van és hogy becsüljön meg minket. Anyukám valóban nem akarja elveszíteni a tesóimat, anno azért is zavarta el azokat az embereket. Mindenesetre, nem adom fel valamit tenni fogok, mert tennem kell, ez így nem mehet tovább!

2013. márc. 20. 22:20
 5/5 A kérdező kommentje:
A kérdésemre nem kaptam választ. :( Aki olvasta a kérdésemet, levelemet és van valami tapasztalata vagy csak információja ezekről a dolgokról az írjon. Nagyon köszönöm!
2013. márc. 20. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!