Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tapasztaltatok arrogáns,...

Tapasztaltatok arrogáns, lekezelő viselkedést a munkaügyi központ dolgozóinak részéről?

Figyelt kérdés

Azt azért érdemes látni, hogy ők azért vannak, hogy az álláskeresőknek és munkanélkülieknek segítsenek. A munkájukat is ők választották... akkor hova ez a fene nagy arrogancia, pofavágás és fölényeskedés?


Nem vagyok gyakorlott munkaügyi központba járó, mindössze néhányszor voltam, de meglepett ez a fajta bunkó viselkedés. Tisztelettel, normálisan beszélek mindenkivel, úgyhogy szerintem ennek kölcsönösnek kéne lenni, főleg, ha valaki olyan helyen dolgozik. Az ember bemegy az irodában, megkérdezik, miben segíthetnek, közben meg vágják a pofákat, mintha ők nem azért lennének ott, hogy végezzék a feladatukat... még majd én vagyok a baj forrása, hogy nekik dolgozniuk kell. Vannak hasonló rossz tapasztalatok?



#munkaügyi központ #lekezelő #Nyugat-Magyarország #nyugatrmk #munkaügyi központos ügyintéző
2013. márc. 22. 14:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj vannak hát. Tényleg úgy csinálnak, mintha valami plusz meló lenne nekik az, hogy foglalkozniuk kell az emberekkel is. Nekem a nem megértés volt most legutóbb ugyanis máshol lakok most, itt nincs bejelntett lakcímem, és a 65 km-re lévő központom kiküldött egy levelet otthonra, amiben másnapra való megjelenés volt az AB egonnál. Hozzáteszem valami nyugdíjbizbasz telefonálgatós xar lett volna, már volt ilyenben részem, nem igénylem az ilyesmit. és a lényeg, hogy nem értem el az ab egont, mert mobilról nem lehetett, viszont másnap a munkaügyit igen. A nő mondta, hogy ők ezt nem fogadhatják el, hogy nem otthol lakok, és nem hiszi el, hogy majd két éve nem tudtam valahova itt bejelentkezni. Mondtam, neki, hogy nem mindenki engedi meg, ez nem olyan hihetetlen. Nah adott két hetet, hogy át tudjak jelentkezni. Koliban lakok külsősként, ide semmi kedvem nincs, de muszály bejelentkezni. :(

meg még egy eset, itt voltam fent már akkor is és egy munkát akartam megkérdezni a megyeszékhelyi munnkaügyiben, a csávó mikor vette, hogy nem ide tartozok, keresztülnézett rajtam, hiába kérdeztem, és egy lekezelő " uram. megengedi, hogy az ügyfeleimmel foglalkozzak?" dumával lerázott. tök megalázó volt, belém is jött az ideg. tök normálisan akartam gyorsan kérdezni valamit erre fel meg lekoptatott.

2013. márc. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szomorú, nem tudom minek képzelik magukat.
2013. márc. 25. 13:14
 3/13 verde ***** válasza:
100%

A probléma inkább emberfüggő, nem lehet általánosítani, mindenhol vannak bunkók, és vannak normális emberek.

Van rá lehetőség, hogy e-mail-ben tartsd a kapcsolatot a munkaügyi központtal, így be sem kell menned jelentkezni. Legközelebb ha mész, igényeld ezt a lehetőséget!

2013. márc. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Az opció adott volt, hogy e-mailen keresztül is lehet tartani a kapcsolatot az ügyintézővel, de ő maga húzatta ki velem... mondván, hogy maradjunk a személyes kapcsolattartásnál. Én megspórolnék egy számomra felesleges utat, neki is kényelmesebb megoldás lenne, de rendben van, legyen így.


Tisztában vagyok vele, hogy emberfüggő, de itt most épp nem az a téma, hogy tömjénezzem őket, mikor konkrétan nem jók a tapasztalataim. Attól, hogy vannak normális ügyintézők még nem gondolom, hogy szemet kéne hunyni, vagy lenyelni a bunkózók viselkedését. Itt most konkrétan az utóbbiakról van szó! Elkeseredett, munkát kereső emberekkel foglalkoznak, nem túl épületes látvány az amúgy nem is leplezett fintor... Hatást akar kiváltani a viselkedésével, vagy rosszul gondolom? Ez tudatosan művelt viselkedésforma.

2013. márc. 30. 10:50
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nos, kedves kérdező, nekem van egy pici közöm a szervezethez... A helyzet részben tényleg úgy van, ahogy mondod: sok az arrogáns ügyintéző. De ők nem csak az ügyfelekkel azok, hanem a kollégákkal is sokszor arrogánsak. Sokat gondolkodtam, hogy vajon miért van ez így, de mást nem látok indokként, mint a túlterheltséget. El nem hinnétek, hogy mennyi minden rájuk van testálva, miközben a fizetésük egyre csökken, és néha el is bocsátják az embereket. Egyre kevesebb az ügyintéző, egyre több az ügyfél, és azért mindent ők sem bírnak, naná, hogy kiütközik a dolog. Időnként én is úgy járok, hogy amikor aznap már a századik ügyfélnél tartok, akkor nehezen tudom türtőztetni magam, bár nekem még sikerül. De érzi az ember, hogy kiég... Pedig én még csak pár éve csinálom. Akik ott ülnek ügyintézők, nem napi 20 ügyféllel foglalkoznak, hanem ennek sokszorosával, nem beszélve a háttérmunkáról. A feszültséget meg nincs hol levezetni, és ennek egyenes következménye, amit te írsz.

Egyébként a lakcím kérdésében az ügyintézőnek teljes mértékben igaza volt. Nem hivatkozhatsz arra, hogy nem ott laksz, mert a változásokat 15 napon be kell jelentened. És a regisztrációval vannak kötelezettségeid, amit ha nem tudsz teljesíteni, akkor ki kell jelentkezni, vagy majd kitörölnek.

2013. márc. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát okés, de nem mindegy, hogy honnan kapom a lóvét, ha pont el kell odébb költözni mert egy faluban hiába laksz, ha nincs lehetőség, és még papírozgasson is átfele az ember? Ugyanúgy az állam adja rá a pénzt mindenhol. Jó, tudom kis falunak nem mindegy a költségvetéséből mennyi megy ki segélyre pl de akkor is. Nekem pl nem is mondták ezt az emailes dolgot anno. Nekik is könnyebb volna nem? Mint írod, hogy napi több tíz ember is van. Akkor meg? Ja, és nem a nagyját hétfőre és keddre kell beírni, álltalában csütörtökön meg alig alig vannak legalábbis nálunk. és azért ez a körzet sem kicsi ám. Meg aztán a sok hónapja munkanélküli, az önérzete a béka segge alatt levő embernek már pont egy hivatalos ügyintéző flegmasága hiányzik, hogy még jobban xarnak érezze magát. :(
2013. márc. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, nem is egyszer. Azt is tapasztatam, hogy a képességeim, a tehetségem, a végzettségem ellenére nem én kaptam állást, hanem valamelyik csókos.
2013. ápr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Már írtam ide. tegnap bár nem álltaluk de megint valami telefonálgatós cég keresett meg. De rühellem az ilyet, és ezek miatt mondják, hogy mennyi meló van pedig a piacon. Hát akinek nincs lóvéja, az hogy telefonálgasson, nyomtatgasson saját lóvén? Meg szerintem tíz emberből kilenc utálja ha ilyenek felhívják. De nem?
2013. ápr. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
30%

Nekem is sok rossz tapasztalatom van.

Én évek óta küzdök munkanélküliséggel, illetve csak alkalmi, és rövid eddig tartó munkák vannak.


Csak annyit szoktam velük beszélni,amennyit éppen muszáj.


De állandóan megjegyzéseket tesznek a végzetségemre ( természettudományos). Ha a tapasztalatnál elmondom, hogy szakmámba önkéntes munkát végzek, és ezt írják be szakmai tapasztalatnak, lekezelően bánnak velem, és arra tesznek megjegyzést, hogy hülyeség amit csinálok, nem kéne vele foglalkoznom.


Kötelező megjelenés után gyakran jövök ki úgy a munkaügyi központból, hogy akkor most feladom. Volt hogy mikor kijöttem utána nem bírtam normálisan elvégezni az önkéntes munkát. Egyszer az OKJ-s tanfolyamot majdnem abbahagytam miattuk.


Sokszor miután hazamegyek a munkaügyi központból otthon sírok.

Ilyenkor a rokonok segítenek.


Volt már olyan is, hogy úgy mentem ki onnan, hogy öngyilkosságra gondoltam.


Nagyon fontos lenne, hogy emberségesen bánjanak velünk, hiszen amúgy is kiszolgáltatott emberek járnak oda, akik súlyos problémákkal küzdenek.


Ilyenkor sokat számít, hogyha valaki biztat, és nagyon káros lehet, ha valaki azt mondja, hogy úgyse fog sikerülni.

2013. máj. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyet értek veled utolsó, és elég szomorú, hogy mindenkivel azt érzékeltetik, hogy semmirekellők. pedig nekik sem lenne melójuk ha mi nem lennénk. biztos nem kéne ennyi ember oda sem. ha unják akkor mondjanak fel nem? ne mást bántsanak
2013. máj. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!