Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van valaki köztetek aki tud...

Van valaki köztetek aki tud oroszul?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi,hogy kb.mennyi idő,amíg tökéletesen meg lehet tanulni oroszul?

2013. márc. 22. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Miért akarsz Oroszt tanulni? Elég nehéz nyelv, kétszer annyi idő, mint Angolul megtanulni.
2013. márc. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én csak annyit kérdeztek,hogy kb. mennyi idő! Ha nem tuudod rá a választ vagy nem tudsz segíteni akkor ne válaszolj!
2013. márc. 23. 08:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Köszi, igazán kedves vagy.
2013. márc. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%
Erre én is kíváncsi vagyok. Angolul már tudok, a német az...bleh...az orosz tetszik, most kezdtem.
2013. márc. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én magam csak valamennyire tudok.

De ha már megtanultad a cirillt,akkor annyi szerintem mint mondjuk a németet,vagy talán a franciát.De ezt inkább arra értem ha közép/felsőfokot akarsz.

Tökéletesen megtanulni szerintem lehet sose.Hisz nem az anyanyelved.Viszont majdnem tökéletesen,erős felsőfokra meg lehet,pláne ha fejleszted folyamatosan a szókincsed.Egy tökéletes tudás mellesleg akkor tökéletes,ha a kiejtés,a szókincs,a nyelvtan és minden együtt az.Erre szeretnék annyit tanácsolni,hogy szerintem ha eljutsz egy bizonyos szintre,akkor ezeket külön fejleszd.Például,ha nem biztos a nyelvtanod,akkor először azt,és utána a kiejtést.

Ha pedig esetleg tanulnál/beszélnél egy másik szláv nyelvet(ukránt,horvátot,lengyelt vagy bármelyiket) akkor persze könnyebb.

És nem azért,de említettem,hogy nem az anyanyelved,tehát 100%os szerintem sose lesz.Na most,nekem például apukám is tudna segíteni,aki orosz anyanyelvű.De még én se vagyok benne biztos,hogy nekem sikerülhet.Mondjuk van rá esély,hisz a véremben van.De ezzel azt akarom mondani,hogy egy másik embernek még több idő,és még nehezebb.

Elnézést a sok beszédért,csak leírtam az álláspontom.

Remélem valamelyest segített válaszom.

De kívánok azért sok szerencsét.Mert ha tényleg szorgalmas vagy,akkor sikerülhet;) УДАЧИ :)

2013. márc. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
közbe felfedeztem egy hibát az írásomban : *nem lehet sose / *sose lehet
2013. márc. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Egy magyar barátom most MAJDNEM tökéletesen beszél. Ő öt éve Magyarországon tanult meg még öt éve itt lakott. Most már ha bemegy egy üzletbe például, nem sejtik az előadók, hogy nem orosz.

Még két magyar barátom van, aki Magyarorszagon él. Ők már nyólc éve tanulnak (de ez nekik minor), és mindketten látható akcentussal beszélnek. Egyikük úgy tud írni, mint az igazi orosz, a másiknak pedig még hibai vannak.

Úgyhogy a szorgalmasságtól is függ:)

És akkor egy visszakérdés: mennyi idő kell, hogy magyarul megtanuljak?:) A magyar szerintem nehezebb...

2013. márc. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 26. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!