Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Budapesten hol tudok jelentkez...

Budapesten hol tudok jelentkezni tűzoltó vagy katasztrófavédelemmel foglalkozó iskolába?

Figyelt kérdés
hol tudok olvasni az alap követelményekről ? a bal karom tetoválva van, fém anyagot tartalmaz ez gond lehet ?

2013. márc. 22. 17:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha felső végzettséget akarsz, akkor Közszolgálati Egyetem, vagy a SZIE Ybl Miklós Építéstudományi Kar

építőmérnöki vagy építészmérnöki szak jöhet szóba, s itt tűz szakirány ezeken belül. BME-n is van talán valami, de arról nem sokat hallottam. Ha vonulósnak (hősnek) akarsz állni, akkor inkább Közszolgálati E., ha megelőzősnek, akkor Ybl a jobb választás. Nem hiszem, hogy a tetoválás, s a fém miatt buknád el a felvételit, kifogástalan életvitelt kell folytatnod - [link] - lsd. a két gondolatjel közötti linken, valamint meg kell felelni az alkalmasságin. Én a megelőzős tűzoltót egy fokkal jobbnak látom, mert a vonulósnak ha becsúszik valami gigszer az életében, valami rendőrségi ügy, akkor búcsúzhat az állásától, a megelőzősnek pedig van még talán esélye a magánszektorban.

Meg egyébként sem tetszik ez a katonai jellegű f*szság, jelentem ezredes úrnak, jelentem... Követelményekről fogalmam sincs.

2013. ápr. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!