Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy tudnám rávenni magam a...

Hogy tudnám rávenni magam a tanulásra? Segítség kellene mert a sport mellett nem igen sikerül.

Figyelt kérdés
Kicsit le vagyok törve mert focizok és ebben egyre magasabb szinten vagyok, de sajnos úgy érzem kezd a tanulás rovására menni. Főiskolára járok és úgy tűnik megint halasztanom kell. Kérdeztem a tanároktól is és ismerősöktől is mit kellene tennem, de sajnos mindegyik kiröhögött és azt mondták: tanulni, tanulni, tanulni. OK! De annyira elfáradok a napi edzésektől, hogy a könyvet a kezembe veszem és el is alszok rajta...:(( Viccesnek tűnik és lehetőleg bunkó beszólásokat nem kérek. Tudom én is, hogy ez így nem jó, de hátha valakinek van itt valami tipp, vagy tanács. Annak előre is köszi! :)

2013. márc. 23. 19:19
 1/1 anonim válasza:

Remélhetőleg sportoló fiatalok is rátalálnak majd a kérdésedre! Ők hitelesebbek lennének.


Én csak annyit mondhatok:

lehet, h. döntened kell -tanulni vagy sportolni?

Akár húzgáld a strigulákat:

-hasznom / károm, ha abbahagyom (felfüggesztem) a tanulást, és csak a sportra koncentrálok?

-Hasznom / károm, ha csak tanulok, és a sportot abbahagyom?

A végén összeszámolod, melyik kategória - mennyi jelölést kapott? Az már kiindulás a döntéshez.

Szerintem ezzel a mérlegeléssel kezd, mert, ha nem vagy zseni, nem fog menni magas szinten mind a kettő.


Egyébként léteznek tanulás-módszertanban segítő személyek. Őket a pedagógiai szakszolgálatokon keresztül (is) elérheted.


Jó mérlegelést! Emese

2013. ápr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!