Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha úgy eszem / iszom, hogy...

Ha úgy eszem / iszom, hogy bármiből, tehát akár tészta, fehér kenyér, süti, energiaital, koktél, pizza, hamburger. Ezek most csak szélsőséges példák, de ezeket sem hagyom ki. Akkor sport mellett így is fogyhatok?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy napi 800 kalória valamelyikből és azt nem léphetem át. Tudom, hogy nem a legegészségesebb, de nem szeretnék lemondani semmi élvezetről. Persze az adagot muszáj szabályozni.
2013. márc. 14. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Igaz. Bár tény, hogy azért 800 kalóriányi pizzában kevesebb vitamin és tápanyag van mint ugyanennyi salátában, sovány húsban és gyümölcsben.

Meg az is tény, hogy izomból is fogsz fogyni és valószínűleg több zsír marad mint izom a testeden.

2013. márc. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Meg az is igaz, hogy 800 kalória (ami egyébként édeskevés, minimum 1200 kellene, hogy ne legyen koplalás...) szemét kajákból nem ugyanúgy hasznosul, mint 800 kalóriányi egészséges, fehérjében és vitaminokban gazdag táplálék.


Egy 800 kcal-os pizza (ennyi egy átlagos ici-pici Dr. Oetker pizza) után rövid időn belül szédelegni fogsz az éhségtől,

míg ugyanennyi kalóriányi csirkemell + barna rizs + saláta kombótól hosszú-hosszú órákig elvagy

(már csak azért is, mert ebből az ételfajtából kb. 3-4 tányérnyi étel jön ki ilyen kalóriamennyiség mellett).

2013. márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Magyarul így beteg leszel, idővel majd a betegség miatt fogsz hízni. DE legalább finomakat eszel, hiszen a tészta mennyivel finomabb kaja mint egy sült oldalas, sült csirke, lazac..
2013. márc. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel :D

(Én is hedonista vagyok, de nem látom be, ez miért kellene, hogy ütközzön az egészségemmel. Annyi jó étel van, úgyis választani kell, miért ne tegyük okosan.)

2013. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Idővel te is úgy fogsz kinézni, mint a kelesztett tészta.
2013. márc. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!