Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik azok az izék az ember...

Mik azok az izék az ember szemgolyóján?

Figyelt kérdés
Komolya, biztos mindenki nézte már az eget.. és észrevettetek ilyen apró kis fura foltokat amik mozognak..és ha mozgatod a szemed akkor követnek. Idegesítőek.. és minden embernél van.. elvileg (nincs ilyen hályog vackom), ma úgy előjött a kérdés.. és komolyan mi lehet az? o.O

#szem #fura izék
2013. márc. 25. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Hasonlítanak a spermákra, akik a nagyító alatt fickándoznak. Nem?
2013. márc. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
annyira ezért nem durvák, ha olyan lenne megijednék
2013. márc. 25. 21:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Erre gondoltál:

[link]

[link]


Angol megnevezése: floater

Magyar megnevezése: úszkáló homály


És itt van egy kis leírás róla:

[link]


Igazából nem az a probléma ha van, mert mindenkinek van valamennyi.

Hanem ha már annyira sok van, hogy zavarja a látást az jelent gondot.

De ma már rutinszerűen, lézeres kezeléssel, ezt is lehet orvosolni.

2013. márc. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
áá köszönöm ez az :D ennyi azért nincs :)
2013. márc. 26. 18:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Értékelem a kérdésedet én is pár napja láttam a jobb szememmel egyet, rohadt idegesítő mint vmi féreg. A hó miatt láttam. Na és új kérdés, nektek van olyan h felnéztek a kék égre és ilyen csillogó fehér szemcséket láttok, mintha csillámport szórnának, csak ezek kavarognak?
2013. márc. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt a jelenséget a retinán található fént érzékelő receptorok miatt tapasztalod.

A pupilla felelős ezért, hogy szabályoza a fény behatolását a szemüregbe, de a kapott fényt a receptorok dolgozzák fel.


És mivel külön receptor van a sötét árnyalatok értékelésére, ezért hirtelen az égre tekintve, ezek a receptorok hirtelen reagálnak és próbálnak összehúzódni.

2013. márc. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De nekem ilyen nem csak a hirtelen égre tekintek dolognál van, hanem mindig ha nézem a világos eget/havat stb.
2013. márc. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!