Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a mai ifjúság...

Legly kérdése:

Ti mit gondoltok a mai ifjúságról? Miért depiznek sokan, miért akarnak sokan öngyilkosok lenni? A szerelemnek köze lehet ezekhez?

Figyelt kérdés

2013. márc. 24. 00:33
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

mit gondolok róluk?

lusták,tiszteletlenek ku*vák,nyámnyílák,és még feltűnési viszketegségségük van(f*szbúk).emlékszem nálunk az egyetemen MINDENKI tanult és mindenkinek négyes volt a minimum jegye.mostmeg?a fele brigád tanul a fele nem,egy kis rész pedig semmit sem tud(azthiszik hogy majd apuci megcsinál nekik mindent).mindenki gépezik,és ott felteszik magukat mindenhová hogy lájkot kapjanak,aztán majd csodálkoznak azon hogy mindenki leku*vázza őt.dolgozni nem akarnak,azt hiszik hogy apuci mindig segíteni fog.és hogy beszélnek?!


nincs semmi dolguk ezért öngyilkosok.csinálni akarnak valamit amitől észreveszik őt.na meg a tévében is ezt mutatják minden nap.

2013. márc. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem volt értelme a sorkatonaságnak.

Igaz a legtöbb srác ott tanult meg inni igazán, de ennek pótlására ma már ott van az egyetem.


Szóval ott embert faragtak a gyerekekből.

Bizony megtanulta ott az ember, hogy hogyan kell zsiványnak lenni.

Ha a szülők vagy élet nem nevelte meg az embert, akkor ott előbb, utóbb leszállt az ember heréje a hasfalból.

Mire kikerült onnan az illető, addigra igazi belevaló tökös gyerek lett belőle!

Nem a régi rendszert sírom vissza, nem feltétlen ez a megoldás, de érdekes, hogy nem volt ennyi gyávaság akkoriban.



Ma már mi van?

A középiskolából kilépve, fogalma sincs szerencsétlen gyereknek, hogy mi lesz/lehetne belőle.

Semmi jövőképpel nem rendelkezik, pedig a tudást a kezébe adták, csak éppen nincs rákényszerítve, hogy használja is.

Inkább elmegy egyetemre, (addigra kitalálja hogy mi legyen belőle) lesz két diplomája amivel ugyan úgy nem tud mit kezdeni. (tisztelet a kivétel)


Mivel mindent kézhez kap a mai fiatalság, ezért nem kell önállóságra törekednie, és ezért nincs életcélja.

Nap mint nap találkozok azzal hogy egy 17 éves kiskamasznak, nincs fogalma arról, hogy hogyan viszonyuljon a környezetéhez. (lányra/fiúra egyaránt igaz ez!)

2013. márc. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Elég fiatal vagyok, és lehet, hogy amit leírok az csak a saját szemszöge. Az első válaszolónak is igaza van, de nekem már sokszor elegem van a suliból, a szüleim, tanáraim néha rácsodálkoznak, hogy ők ezt sokkal később tanulták, ugyanis a tananyag nehezedik, sokkal fiatalabban már több mindent kell tudnunk. A legtöbb gyereknek rengeteg külön órája is van amit nem is feltétlenül maga vállalt vagy csak szüksége van leginkább a sportra mert kevesen bírják napról napra a beülök a padba haza megyek leülök és tanulok, és mindez előröl folyamatot, az sem hiszem, hogy a mi hibánk lenne, hogy elektronikai eszközöket használunk, én gondolkoztam már azon, hogy szinte túlfejlődött a világ, és, hogy bárcsak ne lenne virtuális világ, de van és idősebbek kívül nem hiszen, hogy sokan lennének akik sosem néztek tvt vagy nem gépeztek, telefonáltak stb. Én is sokszor gondolom úgy, hogy teljesen felesleges valamibe ilyen mélyen belemenni vagy fél életeden át tanulni, hogy a másik felében eltartsd magad. Ugyan nem tervezek öngyilkos lenni, de általában akkor jelentkeznek tünetek, amikor már teljesen kikészültem és nem bírom tovább, vagy alig alszom, lehet, hogy vannak diákok akik nem foglalkoznak a tanulással, de akik igen azok megszakadnak, és ilyenkor érzem, hogy nem bírom tovább!!!
2013. márc. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Van minden féle ok de van aki azért mert nem foglalkoznak vele a szüleik. Ez erdélyben elég gyakori mert sok szülő jár el külföldre dolgozni.
2013. márc. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Hát én is ebbe a korosztályba tartozom

De sokban külömbözöm

Én elvagyok facebook nélkül

Nem bulizok nem piàlok (bàr cigit ritkán de szivok)

Na de én is depresszió közeli állapotban vagyok

Tavaly rákban halt meg a papàm kb. 1-2hónapja kiderült hog apu is

rákos ezt nehéz feldolgozni + gépész technikusnak kell tanulnom pedig nem szeretem ezt a szakmát hát és az osztálytáesaim is engem basztatnak mindig(van kb.8-10kg súlyfeleslegem)

itthon is folyton megy a cirkusz és nekem muszály helyt állnom

15 L

2013. márc. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

óó igen, rögtön elsőre megérkezett a "BEZZEG RÉGEN MINDEN JOBBVÓT" válaszoló... nem, régen is ugyanez volt, csak máshogy. anyuékkal beszélgettünk erről a múltkor, és állításuk szerint akkor se voltak különbek az emberek, csak hát minden generáció dicsőíti az ősöket, és jobbnak gondolja magát az utána lévőknél, ugye. ez tény.


egyébként a mai ifjúság nem sokban különbözik a régebbiektől, max. a megnyilvánulási formáik másak (gondolok itt arra, hogy 1-2 generációval ezelőtt nem volt internet, mobil, stb). egyébként meg sok minden okozhatja ezt az ugrásszerű növekedést a lelki betegségekben, de ez nem csak a fiataloknál jelent meg az utóbbi években, hanem ugyanúgy a gyerekeknél, felnőtteknél is sajnos. valószínű, hogy a felgyorsult világhoz nincs elég idő alkalmazkodni, vagy legalábbis az embereket nem tanítják meg arra, hogy mit kezdjenek a változásokkal, ezért sokan rossz irányba indulnak. de ez csak egy tipp.

2013. márc. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem volt értelme a sorkatonaságnak.

(...)

Szóval ott embert faragtak a gyerekekből.

Bizony megtanulta ott az ember, hogy hogyan kell zsiványnak lenni.

Ha a szülők vagy élet nem nevelte meg az embert, akkor ott előbb, utóbb leszállt az ember heréje a hasfalból.

Mire kikerült onnan az illető, addigra igazi belevaló tökös gyerek lett belőle! "


Tapasztalom is, hogy akik voltak katonák, teljesen alkalmatlanok párkapcsolatra érzelmileg, mentálisan.

35 év alatt nagyságrendekkel egészségesebb lelkű emberek vannak.

(38N)

2013. márc. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azért, mert egyre rosszabb az élet, a világ.

És igen, van köze hozzá a szerelemnek is.

2013. márc. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

azért nem olyan rossz a helyzet, csak annak látjuk!

írásos emlékek vannak az ókori Hellászból.. valamelyik nagynevű görög írta, hogy "ezek a mai fiatalok milyen erkölcstelenek, lusták, nyámnyilák, stb... félek, hogy a fajunk pár száz éven belül eltűnik"

szóval nem újkeletű a dolog:D


bár tényleg elég semmirekellő csőcselék:D


és a világ a felelős érte.. mindent a szájukba ad, kevés dolgot kell maguktól megtanulni, az élet már nem tanít eléggé.. nincsenek rá felkészülve..

a szerelem pedig egy közhely lett, ami minden boldog-boldogtalannak ott van, hogy legyen min sírni, pedig ha csak a felét éreznék annak, amit mondanak, hogy éreznek... nem lennének ilyen nyámnyilák:D

2013. aug. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nézze meg mindenki az osztály című 2007-es észt film drámát illetve a benx című filmet meg az eden lake című filmet ha ezekből nem esik le akkor semmiből sem végre valahára rá jövünk arra hogy miért nem vicces valakit zaklatni szívatni piszkálni.
2017. szept. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!