Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A tanárunk pofozza a diákait,...

A tanárunk pofozza a diákait, de senki nem mer közbeavatkozni, mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
A matektanárt egy kb 40 év körüli kigyúrt állatnak képzeljétek el. Ha valaki nem tudja a kérdésre a választ, vagy csak szimplán beszélget az órán, akkor megpofozza őt. A tanárnők is félnek tőle, bár ezt nem mondják, de látszik. Ők ezt nem verik nagy dobra, pedig ez ám egy nagy dolog! Ha feljelentenénk akkor mit kapna? Mármint ez törvényellenes, nem? 14 L
2013. márc. 26. 20:56
 1/9 anonim válasza:
Tanuljatok és viselkedjetek jól...aztán majd amikor felnőttek lesztek, lehet, sokkal nagyobb, rosszabb dolgokat fogtok tenni. Általában a fiatalok, diákok által sérelmezett dolgokat később magukévá teszik és ugyanolyan felnőttek lesznek, mint akiket most megítélnek. Feljelenteni csak akkor érdemes, ha van bizonyíték, azután majd a bíróság dönt. Könnyebb dolgotok lenne, ha megkérdeznétek egy olyan felnőttet, akit ismertek, akiben megbíztok, hogy adjon tanácsot.
2013. márc. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Sajnos nem tudom, hogy milyen bizonyítékot kéne szerezni, és hogy hogyan. Ebben is tudnátok segíteni? Holnap beszélek majd az osztályfőnökömmel erről, ő teljes mértékben meg fog érteni, mert jó viszonyban vagyok vele.
2013. márc. 26. 21:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez törvénybe ütközik, de mindegy...
2013. márc. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
A legjobb bizonyíték a szemtanú (k). Ha vizsgálat indul, érdemes lenne megkérdezni azokat a tanárokat is, akik félnek tőle. Ha így van, okuk is van rá!!!
2013. márc. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon súlyos bűncselekmény. Felnőttek között is az, de ha egy felnőttet megpofoznak, az magánvádas, mert a felnőtt tud védekezni, el tudja dönteni, hogy védekezik-e vagy sem, tesz-e feljelentést-e vagy sem. A gyerek azonban - főleg tanárával szemben - nem tud védekezni, ezért a tanár szerintem még annál is súlyosabb bűncselekményt követ el, mintha az utcán ismeretleneket pofozna.


Igen, fontos lenne tenni valamit, éppen azért, amit az Első írt: a gyerekek ha látják a felnőttektől a rossz példát, az rombolóan hat rájuk. Minél előbb jó lenne leállítani ezeket a bűncselekményeket, éppen azért hogy ne legyen az, hogy valamelyik gyerekbe teljesen beég ez a rossz példa.


Jó ötlet beszélni az osztályfőnökkel. Ha viszont ugyanazt a furcsa félelmet, vagy ugyanazt a megjátszott tehetetlenséget látod az Ő arcán is, mint a többi tanárén, akkor nagyon nagy baj van az iskolában. Úgy értem, akkor nagyon nagy a baj a tanárok között is.


A szülők hogy állnak hozzá, hajlandóak segíteni? Sajnos régebben sok szülő rosszul áll ehhez a témához, de talán ma már nem azokat az időket éljük.


Bizonyíték: ha a tanárok furcsán viselkednek, az nagy baj. Akkor valószínűleg beteg közösség van a tanári karon belül is. Ennek lehet sokféle oka, pénzügyi, hatalmi stb.


Azt nem tudom hogy fel szabad-e mobilra vennetek a pofozkodásokat, ezzel kapcsolatban sok vita van, de mivel itt a sok pofozkodással mégiscsak bűncselekményről van szó, ezért szerintem nem lenne belőle bajotok ha észrevétlen felvennétek. Egy komoly bűncselekmény megakadályozásához tudtommal nagyobb társadalmi érdek fűződik, mint a személyiségi jogok mindenáron való védelméhez. Ha furcsán viselkednek a tanárok, akkor ezt is meg lehet próbálni, de fontos lenne még meghallgatnotok olyan felnőttek véleményét, akik jól értenek ehhez a témához.


[link]


itt ez névtelen, be se kell mutatkozni, és olyan felnőttek hallgatnak itt meg, akik sok erőszakkal kapcsolatos esetet kezeltek már munkájuk során, tehát valamennyire tudják, mit lehetne tenni.

2013. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy szerintem keressetek egy olyan felnőtt embert, akiben megbíztok, aki érezhetően ért a témához, felelősséget tud érezni, és aki nem fél. Ha az iskolában a tanárnők félnek, akkor lehet, hogy van valami furcsa függőség, valami beteg félelem a tanári karon belül, valami anyagi vagy hatalmi kiszolgáltatottság. Próbáld meg az osztályfőnököt, ha pedig ott is valami furcsa félelemet látsz az osztályfőnök arcán is, akkor meg szerintem keressetek egy olyan külső megbízható felnőttet, aki nem függ az iskolától, aki tehát képes elfogultság nélkül segíteni. Először ilyen ingyenes szakértői telefon vagy internet szolgálatokra gondoltam amikben direkt bántalmazott gyerekeknek segítenek. Aztán meg ha ilyenekkel tudtok beszélni, akkor remélhetőleg kaptok valami közelebbi segítséget is, tudnak talán ajánlani olyan felnőttet, aki folyamatosan képes segíteni Nektek.
2013. márc. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennyit találtam, ami hasonló lehet:


[link]

2013. márc. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki segítségét, összeszedem a gondolataimat és beszélni fogok majd azokkal a felnőttekkel, akik tudnak segíteni. Telefonnal nem igazán tudom felvenni, mert beszedik a telefont. Ha meglátná nálunk akkor szaktanárit adna, az meg senkinek sem hiányzik..
2013. márc. 27. 20:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Sok sikert kívánok Neked, Nektek, remélem sikerül véget vetni a terrornak.
2013. márc. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!