Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ma azaz 26. -án feladtam...

Ma azaz 26. -án feladtam rózsaszin csekken 15000 ft ot egy illetőnek, hogy másnap küld nekem egy telefont. Közbe az úr nem hajlandó elküldeni nekem a posta RAG számot és nem is jelentkezik mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Attól félek átverés áldozata lettem ha reggel nyitásra oda megyek a postára,és viszem magammal a befizetett csekkről a bizonylatot,és a személyi okmányaim! megkeresem a fiók igazgatót elvileg le tudom tiltani a kézbesitéstést?

2013. márc. 26. 22:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Miért nem utánvéttel vetted?
2013. márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Miért nem lehet megérteni, hogy TILOS ELŐRE UTALNI VAGY ELKÜLDENI A CSOMAGOT!

Nem te vagy az egyetlen, többezer embert vertek már át így. Az ilyen ingyenes, ellenőrizetlen oldalakon hemzsegnek a csalók, ezért nem is ajánlatos ott vásárolni, maximum személyes átvétellel. Ezt egyébként az adott oldalon is mindenhol leírják (ne utalj előre, nem vállalnak felelősséget stb.)


Tehetsz feljelentést, de sok ember járt így, a rendőrség kapacitása pedig véges és vannak sokkal nagyobb bűnügyek.

Ha kézre is kerítik a tettest, a pénzedet valószínűleg akkor sem kapod vissza.


Ez volt a tanulópénz, szolgáljon ez tanulságul mindenkinek!

2013. márc. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Milyen RAG számot nem hajlandó elküldeni?

Ha csak holnap kéne feladnia, milyen számot küldjön el?

2013. márc. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Hú, ez milyen zavaros....


Ha ma adtad fel a pénzt csekken, az jó esetben holnapra ér oda, de lehet, hogy holnaputánra. Gondolom csak azután adja fel a csomagot, ha megkapta a pénzt. Akkor milyen ragszámot kéne most neked mondania, mikor még a pénz se ért oda ma?


MÁsik.. Milyen kézbesítést akarsz letiltani?


Harmadik: Soha, de soha senkinek ne küldjél előre semmilyen pénzt!! Csakis utánvéttel, mikor a postás hozza a csomagot, akkor fizetünk!!! (és még igy is átverhetnek, mert a csomagban lehet féltégla is).


De hát amíg l.ószar van, addig veréb is van....

2013. márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
TO stai pénzes utalványon adtam fel amit elvileg holnap kap meg.. azt mondta ha bediktálom a feladóvényen szereplő sok jegyű számot,akkor délután feladja. bediktáltam,azt igérte délután fel elsz adva mégeste beszéltem vele telefonon azt mondta postázva lett és elküldi a RAG számot a postai csomag azonositója..
2013. márc. 26. 23:14
 6/12 A kérdező kommentje:
bocsánat T0 -ás postai pénzes utalvány.. és azt szeretném reggel letiltatni ha le lehet márhogy ne kézbesitsék neki a pénzt.
2013. márc. 26. 23:15
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha ma este feladta, akkor miért izgulsz? Amúgy meg ha csaló, akkor így is úgy is rosszul jársz. Bediktálhat ő neked egy kamu számsort is... és mire mész vele? Szerintem várd a postást a csomaggal, és ha legkésőbb holnaputánra se lesz ott a csomagod, akkor gyanakodhatsz, h átvertek.
2013. márc. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a pénz útját így nem fogod tudni megakadályozni holnap reggel.
2013. márc. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hát megpróbálom.. de már a facebook on megtaláltam a srácot a csalók között..
2013. márc. 26. 23:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Mivel a T0 típusú utalványnak az a lényege hogy a feladást követően már egy óra múlva felveheti a címzett a pént a titkos kódszám bediktálásával (amit te jóhiszeműen megadtál neki) sajnos már nem tehetsz semmit!
2013. márc. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!