Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elterelés, ügyész, pártfogó....

Elterelés, ügyész, pártfogó. No akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Egyszer már írtam az ügyben, de most már úgy mond okosabbak vagyunk... Na szóval, ugye megtörtént az eset, ott helybe vállaltuk az elterelést, majd bejelentkeztünk, megvolt az orvosi, elkezdtük az elterelést és jártunk rá, hozzá teszem, hogy kb ennyit tudtunk az ügyről...

Aztán jött a levél hogy március 10.ig meghosszabbítják a nyomozást, ez ugye már letelt, és most jött az ügyésztől levél, hogy 1 évre elhalasztja a vádemelést, és eközben kell elvégezni a 6 hónapos elterelést. Odaírta, hogy pártfogó felügyelete alatt állunk, de pártfogót nem adott meg, hogy ki az, de állítólag ő majd felveszi velünk a kapcsolatot...

Haveromat, aki benne volt ebbe velem együtt, még március 10.e előtt behívták a rendőrségre, mert elfelejtették vele aláíratni, hogy jogosult az elterelésre, de igazoló papírt adtak neki, szóval ő is akkor kezdte el mint én, és ott a rendőr kérdezte hogy fog-e járni rá, és mondta neki haverom hogy most is onnan jött. De a rendőr, pedig akkor még nyomozatiba volt egy szóval sem említette neki, hogy akkor adj igazolást, hogy elkezdted az elterelést, és akkor lezárjuk nyomozatiba... ilyenkor mi van?

Mert mi nem vittünk igazolást arról, hogy elkezdtük az elterelést, szimplán vállaltuk, hogy járunk, és jártunk is, tudom bizonyítani, hisz benne van a kiskönyvembe. Nekünk senki sem mondta, hogy kell vinni erről igazolást... de most úgy tűnik, hogy mivel ügyészibe szakban vagyunk, ezért most pártfogóhoz is járni kell, de ami a legrosszabb, hogy ki kell fizetni a bűnügyi költségeket :\ Legalábbis én így tudom, erre kérek valami választ, hogy így van-e.

Ja és arra, hogy mivel én már elkezdtem, és lényegébe mindjárt letelik a fél év, jun. 4-én kapok igazolást az összefüggő 6 hónapról, most attól félek, hogy azt nem veszik figyelembe, mert a vádelhalasztási 1 évbe kell megcsinálni, valahogy nincs kedvem újra elkezdeni :\

Előre köszi a segítséget, fontos lenne, hogy minél előbb tisztába legyünk a dolgokkal, a baj az, hogy nem mond nekünk senki semmit, és amiket esetleg küldenek levelet, abba sincs semmi konkrétum, csak a sablon...


2013. márc. 27. 17:40
 1/1 anonim válasza:
Jogsegélybe menjetek ott segítenek.
2013. márc. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!