Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnák leszokni a...

Hogyan tudnák leszokni a számítógép és az okostelefon függőségről, ha nem akarok róla leszokni?

Figyelt kérdés

Rengeteget gépeztem, a tanulással egyáltalán nem foglalkoztam. A suliban sem figyelek oda. Bukásra állok 4-5 tantárgyból. Anyát pár hete felhívta ofim, hogy milyen rossz jegyeim vannak. Ennek következtében anya eltiltott a géptől, azóta naponta 2-3 szor kell teljesen feltölteni a telefont, mert napi 6-10 órát telefonozok. Ma is reggel 10-től telón nyomom, ami jelenleg is töltőn van. Ma beszéltem az egyik lány barátmmal gépen (akibe szerelmes is vagyok), és ez a beszélgetés rádöbbentett arra, hogy ez így nem vezet jóra és így nem lesz belőlem informatikus (mert ahhoz is tanulnom kell).

A gond csak ott van, hogy mind ezek tudatában egyáltalán nem tervezem mára a tanulást, mert helyette inkább telefonozok.

Hogy szokhatnák le erről a rossz szokásról, ha nem akarok róla leszokni?

Az emberekkel való kommunikáció nagy részét neten keresztül végzem, és akibe bele vagyok zúgva lányt is csak neten keresztül tudom elérni, mivel 400-410 km-re lakik tőlem.


2013. márc. 29. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ide akarat kell. Ha tudod hogy informatikus szeretnél lenni, ahhoz tanulni kell. Tűzz ki egy célt hogy mit szeretnél elérni. Én most 9.-es vagyok, igaz én nem függök a géptől és a telefontól. Nekem is van mit javítanom, bár nekem a legrosszabb jegy a kettes. Ha már a házi feladatokat megcsinálod és kétszer átolvasod a füzet vázlatát már tudsz kettesre is felelni. Ha több energiát fektetsz bele simán hármas vagy annál jobb.
2013. márc. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Sehogy. azt ember általában tesz azért amit szeretne, többség legalábbis megpróbálja majd az első fűszálban elbotlik és rinyál hogy nem sikerül.


nem tervezni kell a dolgokat hanem csinálni.

2013. márc. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Számítógépes idő péntek délután, vasárnap délután. Gondolom akkor vannak ők is a gépnél, mert tanulnak a többi időben.

Tegyél te is így. Heti kettő délután internetezzél.

A telefont meg hagyd otthon, így a suliba is sokat tanulhatsz! :)

Másrészt anyukád ha eltiltott a géptől, hogyan raktad fel a kérdést? Kapcsold ki és tanulj! Hidd el abban a pár órában meg lesznek az ismerőseid nélküled is, csak te nem vagy meg nélkülük!

2013. márc. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A kérdést is telefonról írtam ki.

Anya délutánra ment dolgozni, már januárban is korlátozva lett a géphasznalat ugy, h a szobambol a szamitogemEM atvitette velem a szobajaba. A szobajat kulccsal bezarta, betorni meg nem akarom az ajtot.

2013. márc. 29. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!