Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik szín cigányos vagy...

Melyik szín cigányos vagy romános?

Figyelt kérdés
én ugy tudom hogy a piros.
2009. szept. 19. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Most akkor cigányos, vagy romános? A kettő NEM ugyanaz! Ne hasonlítsd őket egymáshoz (kivételek persze vannak)!
2009. szept. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A piros nem cigányos szín,sőt egyik sem az.Sokan járnak piros ruhában,pl.a menyecskeruha is piros,sőt sok férfi nemcsak pirosingben,de piros öltönyben is jár.

A cigényviseletre és a románra is a nagyon tarka,különbüző élénk szinben pompázó rózsás- virágos szoknya.blúz a jellemző.Sok esetbe rojtokkal is díszitett.Ezekre mondták régen,hogy csiri-csáré öltözék.

Ma már a cigányok is "magyar módra " akarnak öltözni.Van akinek sikerül,de a legtöbbje igen furcsa ruhákban jár,Komikus,amikor a piacon az asszonyon ezüst ruha van aranycipővel,a lányán pedig csupa-csipke ruha.Legtöbbször össze nem illő,vagy éppen csak alkalmi ruhának való cucc van rajtuk.Az ízlésük alapjában nem változott.

2009. szept. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Az arany a cigányos,elég sok cigányon azt látni,főleg a dolce gabbana cuccokban
2009. szept. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp színre mész, akkor szerintem bordó.

Amúgy meg az utolsó előtti válasz tökéletes.

De a kérdés meg baromság, ez most olyan, mintha azt mondanád, hogy a budapestiek színe a kék, de a debrecenieké meg piros..

2009. szept. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Cigányos: ARANY, FEKETE

Romános: ROMÁN KÉK,ROMÁN SÁRGA (tényleg vannak ilyen színek, ez a 2 szín alkotja a nemtomholvani román iskolát)

2010. jan. 3. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!