Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Amerikai telefonszámok értelme...

Petizacc kérdése:

Amerikai telefonszámok értelmezése?

Figyelt kérdés
Sokszor látni Amerikában olyan telefonszámokat melyek kezdődnek három számmal és egy szóval fejeződik be. Pl.: 555-EXAMPLE Az volna a kérdésem, hogy az ilyen típusú telefonszámokat hogyan, milyen módon lehet betárcsázni a telefonba? A válaszokat előre is köszönöm!

2013. ápr. 3. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
ez egy nem létező szám, azért csinálták hogy filmekben lehessen használni, ha felhívod semmi sem történik
2013. ápr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezt a példát most találtam ki.

De rendesen hirdetéseken olvasható ez a 3 szám 1 szó párosítás.

2013. ápr. 3. 20:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Minden szambillentyuhoz tartozik 3 betu, mint lathatod amikor sms-t irsz


e 3

x 0


stb

2013. ápr. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
az 555 egy nemlétező szám, ezen mit nem tudsz felfogni
2013. ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

pontosabban


e 3

x 9

a 2

m 6

p 7

l 5

e 3


erted...

2013. ápr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az 555 nem létező szám, ezért is írtam ez példának. Azt is tudom, hogy az "555" előjelű számokat azért hozták létre, hogy legyen mit kiírni játékokban, filmekben. Csak az egyszerűség kedvéért válaszozottam ezt.

De ha így megfelel akkor legyen ez: 682-EXAMPLE

2013. ápr. 3. 20:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Oke, akkor forditsuk le magyarra a peldat


Ha valaki azt mondja, hogy a szama 06-30-PISTIKE, akkor a szama 06-30-747-84-53


a betu-szam elv alapjan

2013. ápr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen így már értem! Köszönöm a válaszod. Én is ezt sejtettem, csak azt nem értettem, hogy ez miért célszerűbb. Mondjuk egy szócskát az ember könnyebben megjegyez mint több darab számjegyet.
2013. ápr. 3. 20:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyilvanvalo, hgy a fenti kommentelok nem ertettek a kerdesedet, es meg ok kerdeztek hogy mit ertetlenkedsz. Erdekes...


Tegnap 20:51, koszonjuk a peldadat, latom te ertetted mirol beszel a kerdezo.


kedves kerdezo, igen, igazad van, ez reklamfogas. Mert ha van egy ceged, akkor kerhetsz olyan telefonszamot, ami "jatek a szamokkal/betukkel" kiadja a ceged nevet, vagy a szlogenjet, es ezt az emberek konnyebben megjegyzik mint a sok szamot.


Ezek a betus telefonszamok egyebkent mindig ingyen hivhato szamok, vagyis valoszinu 800 vagy 866-al fognak kezdodni, ezt mindenki tudja, vagyis mar csak a slogent kell megjegyezni, amit konnyu, foleg ha a teveben csinos miniszoknyas lanyok eneklik, es a 30 masodperces reklam alatt elismetlik tizszer.


Ilyen telefonszamokra egy par pelda:

1-800-I-FLY-SWA (Southwest legitarsasag)

1-800-HOME-4-LESS (Olcso hazak)

1-800-FLOWERS (viragkuldo szolgalat)


(az ne zavarjon, hogy neha a szoveg tobb karakter mint a telefonszam, mert ha a jo szamokat hivod, nem baj ha a vegere tarcsazol meg extra 2-3 szamot, a hivottnal csorogni fog a telefon :)

2013. ápr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!