Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Talán kissé fura kérdés, de...

Talán kissé fura kérdés, de nem igazán vagyok tisztában azzal, hogy mit értünk azalatt, hogy "elvont egy könyv"?

Figyelt kérdés
Számtalan könyvről hallottam már, amire az "elvont" kifejezést aggatták. Szeretném megtudni, hogy mit is jelent az, ha egy könyv elvont. Nem tudom tisztában kellene lennem ilyen dolgokkal 14 évesen, de mindenképp érdekel a válasz. Megköszönném, ha valaki bőven kifejtve és érthetően leírná nekem.

#elvont #elvont könyvek
2013. ápr. 5. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

az elvont azt jelenti hogy furcsa megközelítésű esetleg kissé abszurd. Megszokottól eltérő, furcsa könyvre mondják az ilyet. Néha kicsit nehezen érthető.

14/L

2013. ápr. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Amit az előttem szóló írt, plusz kiegészítés: szűk réteg tudja csak értékelni, nem a közízlésnek felel meg; elgondolkodtató és olyan témákat veszeget, amit a hétköznapok nem hajlandóak.

De lehet negatív jelző is. Ez esetben azt jelenti, hogy a szerző nagyon akart valami mást alkotni, de valami marhára unalmas lett a vége.:)

2013. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok: szerintem elvont könyv például a Parfüm-egy gyilkos története

Csodás könyv :D kissé morbid ahogy leírja a szagokat és a hasonlatokat, de fantasztikus!

2013. ápr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok válogatós egyébként, szívesen olvasok mindent, egyszer legalább (a megismerés végett). Tudnátok esetleg ajánlani is egy párat, ami nem "uncsi befejezésűre sikeredett a nagy mű helyett", ahogyan az egyik kedves válaszoló említette? :)

(Köszi mindenkinek egyébként.)

2013. ápr. 5. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!