Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok olyan könyveket/verse...

Tudnátok olyan könyveket/verseket mondani, amelyben rengeteg bonyolult szó van, pl: varázslatos tájleírás, elvont környezet, nehezen érthető szavak stb?

Figyelt kérdés
Legjobb, ha nem mindennapi tevékenységek vannak benne pl: x elment ide és ezt mondta y-nak: egyél húst. Hanem valami érdekes, nehezen felfogható, rendkívül gazdag szókincsű, idegen/ritkán használt kifejezéseket tartalmaz. Köszönöm előre is!

2012. aug. 11. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyűrűk ura? Én most olvasom, nagyon szép a szókincse.
2012. aug. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dickens is elég szép leírásokat alkalmazott :)
2012. aug. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mit szólsz Dante-hoz? Az Isteni Színjáték az egyik leggazdagabb szókincsű mű amit valaha olvastam.
2012. aug. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jókai sem fukarkodik a szavakkal. Igazából a romantika bármely nagy regényíróját fel lehet dobni a palettára.
2012. aug. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont most olvastam újra néhányí verset.

József Attila Óda

Tóth Árpád Esti sugárkoszorú, Jóéjszakát

Randóti Miklós tétova óda


Igen ritkán olvasom verseket és akkor is csak az ismerteket. Nem vagyok verses, de ezek szápdágáhez akkor sem férhet kétség.


bonyolult szavas könyv?

Értelmező kéziszótár

szinonima szótár

Pallasz nagy lexikon...


de legyen valami érdekes is.

Pendragon legenda (szerb antal) - sők művtöris szót magyaráz meg

Utas és holdvilág - ua.

2012. aug. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!