Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi értelme van olyan ember,...

Mi értelme van olyan ember, mint P. László, Bándy Kata gyilkosa életben tartani?

Figyelt kérdés
A társadalomba nem visszaengedhető, agresszív a börtön dolgozókkal szemben, pszichopata. Még talán ott is megöl valami őrt. Arról nem is beszélve, mennyi pénzünkbe kerül nekünk, tisztességes adófizetőknek. A gyilkosok kapják meg a pénzünket, míg a kórházakban meghalnak az emberek a szűkös keretek miatt. Kié érti ezt, miért nem lehet ezen változtatni? Miért engedjük ezt?

2013. ápr. 6. 14:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%

Ha te azt mondod, hogy ölni bűn, akkor te milyen alapon ölsz? Ha megölsz egy gyilkost, semmivel nem lennél jobb nála.

Arról nem beszélve, hogy mi értelme lenne? Megkímélnéd a hátralévő 50 év szenvedéstől...

2013. ápr. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%

olyan gulágok kellenének mint szibériába voltak ott 25 30 évet.


am nem pszcihopata csak cigány.


első álszent baromság amit írsz gyilkosság és gyilkosság közt ég és föld a különbség.

2013. ápr. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem ilyen egyszerű. Nyilván itthon olyanok a körülmények a börtönben, hogy röhögve és vígan fogja letölteni a büntetését, amíg meg nem murdel vagy valamelyik hülyének eszébe jut kiengedni 30 év múlva. A gyilkosságot én is, mint minden épeszű ember elítéli. Azonban van ez a hülye törvény, hogy joga van az élethez, ergo nálunk nincs halálbüntetés. Ezt egyébként nagyon sajnálom, mert nem értek egyet a második hozzászólóval. Majd, ha a te gyereked öli meg egy beképzelt, akasztani való senkiházi, akkor majd nem tudom mennyire szorgalmazod, hogy szegénykét ne öljék meg, csücsüljön csak szépen a sitten. Aki szánt szándékkal öl és elveszi egy másik embertől az életet, az nem érdemli meg a sajátját. Az meg még felháborító, hogy a mi pénzünkön élősködnek az ilyen társadalmi és emberi hulladékok. Legalább raknák ki őket valahova éhbérért dolgozni. Meg nem ám színes tv meg a többi tököm tudja mi. Ha már nem akasztják fel őket az első fára, legalább szenvedjenek minden nap.
2013. ápr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok elnézést, az első hozzászólónak szólt és nem a másodiknak.
2013. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nézd az érem másik oldalát: ha a te gyerekedet ítélik halálra emberölésért, akkor is így kiállsz mellette?

És mi van azokkal a kivégzettekkel, akikről később bebizonyosodott az ártatlanságuk?

2013. ápr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Természetesen két oldala van, de nem tudom beleképzelni magam egy ilyen helyzetbe. Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy emberek milyen indíttatásból tesznek ilyet. Ha az én gyerekem, ha nem teljes mértékben elítélem.
2013. ápr. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
P. Lászlóról meg nem fog kiderülni, hogy ártatlan, mert nem az. Egyébként ebben picit igazad van. Ez is az egyik oka, hogy már nincs halálbüntetés. Viszont, akiről 100%ig tudni, hogy ölt, nem érdemli meg, hogy éljen.
2013. ápr. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ezt sem nézheted ilyen végletesen, hisz' ott vannak, akikről ugyan 100%-ig tudod, hogy öltek, de nem szándékosan tették, vagy hirtelen felindulásból, vagy önvédelemből.


Az pedig, hogy nem tudod magad beleképzelni egy adott helyztetbe, nem jelent semmit. Gondold csak el: a gyerekedet lecsukják, emberöléssel vádolják. Te tudod, hogy nem ő volt, de a vallomásod ellen van egy másik, és elítélik. Mit szólnál, ha kivégeznék?


Az ilyen embereket(?) véglegesen el kell zárni a társadalomtól. Pont.

2013. ápr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Persze részben igazat adok neked is. Egyszerűen csak dühítő, hogy ilyen emberek élnek köztünk. Még, ha elzárva is, és azért valljuk be nem rossz körülmények között. Az kéne, mint Peruban vagy az araboknál. Nem ám még jogaik vannak. Nekem ezzel van a legnagyobb problémám. Telepítsék ki őket valahova az isten háta mögé szenvedni és még véletlenül se engedjék vissza a társadalomba.
2013. ápr. 7. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Azért a magyar börtönök nem épp a kényelmükről híresek. Az ítélet pedig kimondja, hogy sosem bocsátható szabadon. Mi kell még? El tudod képzelni, milyen lesz minden áldott nap arra ébredni, hogy sosem mehet ki?

Én úgy gondolom, ez egy teljesen korrekt eljárás. Csak nem alkalmazzák elég gyakran...

2013. ápr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!