Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Debrecen, Miskolc, Nyíregyháza...

Debrecen, Miskolc, Nyíregyháza. Ha a 3 közül választani kellene, melyik városban élnétek szívesebben és miért?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 6. 17:04
 1/7 anonim válasza:
42%
Debrecen. Másik két helyen sok a cigány.
2013. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Nyíregyháza, itt élek születésem óta és nagyon szeretem, még szerencsére sosem volt gondom a cigányokkal, igaz nem járok a rosszabb környékekre (kettő van, annyira nem nagyok), meg az általuk kedvelt szórakozóhelyekre sem. (ami picit zavar, hogy a városközpontban van a börtön és a cigányok a kerítés mellé állva ordibálnak befelé a raboknak, azzal igazán kezdhetnének már valamit.)


Szerintem egyébként elég hangulatos város. Sok a program, kiváló a színházunk, van mindenféle üzlet, színvonalas iskolák (általános + közép), szép a főterünk és a sétáló utcák stb.

Debrecen nem igazán szimpatikus, csak néha megyek át vásárolni, most már egyre ritkábban, mert már majdnem minden bolt van itt is, amiket szeretek.


Miskolcot annyira nem ismerem így nem igazán tudok véleményt mondani, de amennyit láttam belőle elég megosztott hely, vannak szép részei, de sok a lepusztult is, meg a régi gyárak is valahogy olyan riasztóak. De a mellette lévő hegyekben szívesen laknék.

2013. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Talán ha a szempontokat leírnád...

Mert ha általánosságban nézed, akkor Debrecen magasan veri mindkettőt. Miskolcnak és Nyíregyházának együtt nincs annyi infrastruktúrája mint Debrecennek. A repülőtér és a napi rendszeres Ny.-Európai járatok valódi nagyvárossá tették. (és a stadionjuk nagyon ott lesz a hegyiben!)

Ugyanakkor Miskolc környékével kevés város vetekedhet.

Nyíregyen meg ismerek egy piszok jó nőt, és jó éttermeket is.

Különben Székesfehérvári vagyok.

2013. máj. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem egyértelműen Debrecen.

Sokat jártam ott, ismerem is (azt hiszem).

Miskolc halott, egy városnyian menekültek el (mi is!), pedig gyönyörű helyen fekszik, de élhetetlen.

Nyíregyháza jönne Debrecen után a 3 közül.

2013. júl. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 jmd válasza:
40%
Debrecen!!! Nyíregyházi vagyok de Debrecen szerintem mindenben jobb, kivéve az állatpark. Miskolcot pedig meg sem említeném... :)
2013. júl. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Debrecen, Nyíregyháza - szünet - Miskolc
2013. júl. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
68%

Jó kérdés, mert az egész országban egyedülálló, hogy egy 90 km-es sugarú körön belül, 3 darab 100 ezren felüli város is található.


Én Nyíregyházi vagyok (sajnos). :( Így mindhárom városban ismerős vagyok.


Miskolcon FŐLEG az egyetem és a turizmus miatt, Debrecenben meg FŐLEG az egyetem és a klinika miatt.


Rögtön az elején meg kell említeni, hogy mindhárom város SZEGÉNY, azaz szegény a lakossága. Ami nagyon rányomja a lakói mindennapjaira és hangulatára a bélyegét. Ami a 2008-as pénzügyi világválság óta csak mélyült és eszkalálódott.


Ráadásul azóta jobban szétnyílt a társadalmi olló is, azaz látványosabb a különbség a gazdagabbak és szegényebbek között. A szegénység általánosan fokozódott, a gazdagok között pedig egyértelműen a politikusok és a hozzájuk köthető embereknél nőtt meg a számuk.


Középosztály, ha szigorúan vesszük csak nyomokban található meg mindhárom városban.


Kategorizálni, nem jó és nehéz is mivel különböző fajsúlyú és hagyományú városokról van szó ezért árnyaltabb az egész kérdéskör. De azért vannak különbségek.


Emberek és társadalom szempontjából (főleg a fehér emberek szempontjából vannak különbségek):


A nyíregyházi (és szabolcsi emberek), sokszor zavaróan közvetlenek, legszegényebbek, legtanulatlanabbak és a sok negatívum ami ezen a helyzetekkel jár.


A miskolci (és borsodi emberek), urbánusabbak, sokszor már-már zavarba ejtően alázatosak-illedelmesek a munka szempontjából aktív rétegek, mégis lazábbak (leginkább pozitív értelemben).


A debreceni (és hajdú megyeiek), urbánusabbak, szemellenzősebbek, merevebbek, a hierarchia szerinti tagozódást és az adott státusszal járó előnyöket-hátrányokat leginkább betartják és betartatják. Azaz itt címkéznek leginkább...


Sorrend: legjobb Miskolc, Nyíregyháza, Debrecen.


De ez a legszubjektívebb kategória.



Építészet:


Mind a 3 város silány ilyen szempontból. Miskolcon van a legtöbb ódon épület, csak a legrosszabb állapotban, bár az ódon vasútállomását szépen felújították. Debrecent ha méreténél fogva is nézzük még inkább feltűnő, hogy milyen silány ilyen téren. Nyíregyháza ugyanez a kategória mint Debrecen, de ez a legkisebb város a 3 közül a legkisebb múlttal, így érthető is, hogy ez a leggyengébb.


Sorrend: legjobb Miskolc, Debrecen, Nyíregyháza.



Természeti környezet:


Miskolc a Bükkel és Lillafüreddel magasan veri mindkét várost. Nyíregyházán Sóstógyógyfürdő az ami Miskolcon Lillafüred. Nyíregyháza-Sóstógyógyfürdőn külön kiemelendő a Nyíregyházi Állatkert, az erdőben a nyírségi dombok között. Debrecen silány ilyen téren.


Sorrend: Legjobb Miskolc, Nyíregyháza, Debrecen.



Munkahelyek, szórakozási lehetőségek (éttermek, diszkók, múzeumok stb), szempontjából:


Egyértelműen Debrecen. Mert a legnagyobb a 3 közül, az ország 2. legnépesebb városa így az országos politikának is presztízsből érdeke volt és lesz is, hogy minél élhetőbb legyen. De igazán atmoszférája egyik városnak sincs. Nyíregyháza ilyen téren nulla.


Sorrend: Debrecen, Miskolc, Nyíregyháza.



Tömegközekedés, közlekedés:


A fentebb említett okok miatt is, mint az ország 2. legnagyobb városa Debrecen a legfejlettebb. Repülőterét kiépítették. Van villamosa, trolibusza, fejlett buszparkja.

Miskolcon is van villamos és jó buszparkja. A Miskolc-Lillafüredi keskeny nyomközű vasútja, a kisvasút, külön kiemelendő remek élmény.

Nyíregyháza nagyon silány ilyen téren. Már csuklós buszai is alig vannak, azok is még a régi Ikarus buszok, már amennyi még van belőlük... Már villamosa és kisvasútja sincs.


Egyébként már mindhárom város elérhető autópályán és már évtizedek óta villamosított vasútvonalon is.


Fejlődés:


Nyíregyháza 1960-tól 1990-ig gyakorlatilag megduplázódott, mind lakosság mind területét nézve. De rengeteget fejlődött 1990 óta is. A '90-es évek elején a Korányi úton még düledező szalmatetős (!!!) vályogházak is akadtak... Tényleg óriásit fejlődött az utóbbi kb. 60 évben. Debrecent mint az ország 2. legnagyobb városát meg kiemeltebben fejlesztették presztízs okok miatt. Miskolc sajnos ilyen téren inkább csak stagnál. A rendszerváltás előtt óriási gyárvárosként 1980-ban 230 ezret meghaladó lakossága is volt, ennyi lakosa a fővároson kívül egy magyarországi városnak sem volt soha. De a rendszerváltás követő gazdasági összeomlás miatt, azóta is tartó elvándorlás jellemzi a várost. Ami értelemszerűen nem segíti a fejlődést... Minél kevesebb lakos annál kisebb presztízs, annál kevesebb tőke...


Sorrend: Nyíregyháza, Debrecen, Miskolc.


Közbiztonság:


Nyíregyházán a legjobb, mivel a legkisebb város a három közül. :))) De arányaiban is itt a legjobb a közbiztonság. Ettől eltekintve itt sem veszélytelen, a frekventáltabb részeket nézve a vasútállomás és környéke a legveszélyesebb. Debrecen mivel nagyobb lakosságú, nagyobb a vonzásköre sok ember megfordul ott ez a közbiztonságra is hatással van negatív értelemben. Életem eddigi legkomolyabb támadása Debrecenben ért amikor egy láthatóan zavart, elmebeteg fehér férfi belém kötött a debreceni nagy Tesco parkolójában.

Miskolc a legveszélyesebb, itt a legnagyobb arányaiban a lecsúszott réteg a fentebb említettek miatt is.


Roma lakossága mindhárom városnak jelentős.


Mindent beleszámítva meg döntse el mindenki maga melyik városban lakna leginkább. :)

2017. dec. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!