Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb város a...

Melyik a legjobb város a három közzül? Lent.

Figyelt kérdés

Miskolc,Nyíregyháza vagy Debrecen


Hová lenne érdemesebb költözni a három város közzül?



2012. okt. 16. 16:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
64%
Debrecen.
2012. okt. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
H,mindenki azt mondja,h Debrecen,de kíváncsi vagyok ,hogy ITT mit mondtok.
2012. okt. 16. 16:10
 3/21 CivisJoe75 válasza:
70%
Természetesen Debrecen
2012. okt. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Miskolc,de azon belül ne a Vasgyárba és az Avasra!
2012. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
39%

Miskolc semmiképpen, egy kívül-belül rothadó város, ahol már lassan a belvárosban sem lehet este 8 után cingárabb embernek egyedül közlekednie, mert azonnal kiszúrják a brazilok, hogy "kérjenek egy szál cigit" vagy "megkérdezzék mennyi az idő".

Nyíregyháza az utóbbi 10 évben rengeteget változott. Egy gyönyörű szép, patináns, rendezett, hangulatos belvárosa van, munkalehetőségek terén is egyre jobb hely, a közbiztonság is príma, van egy két hely amit érdemes elkerülni (guszev, este az Arany János utca és az állomás környéke), de ezeken kívül abszolút békés hely.

Debrecen is egy igazi nagyváros lett. Sokkal pezsgőbb lett az élet mint volt 10 éve, sok a színvonalas szórakozóhely és program, annyira munkalehetőségek terén sem vészes. Maga a belvárosa szép, bár szerintem lehetne több park és fa, mert kissé sivár, de amúgy nagyon szépen renoválva van minden, nagyon tipp-topp hely. Közbiztonság terén is okés, egyedül a nagyállomás olyan "fura" hely.

2012. nov. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
44%

Egyik sem! Mind a három hely a kelet-magyarországi posvány része, az a tipikus ugar amit Ady is leírt. Meg ne tévesszen az, hogy Nyiregyen vagy Debrecenben most kipofozták a belvárost és látsz egy-két kínai éttermet és plázát, ettől még az ország legnyomorultabb helyei maradnak, írom ezt debreceniként! Ha majd itt élsz, legalább 2-3 évig érteni és főként érezni fogod miről írok. Persze viszonyitási alap is kell és kellő nyitottság, hogy valaki erre rájöjjön. Egy időben a meló miatt gyakran járogattam Győrbe és elszomorított a dolog, hogy nem ott élek. Mind munkalehetőség és általában lehetőség, mind emberi kultúráltság terén óriási a különbség hazánkban a kelet és a nyugat között.


Én azt mondom, ezt a három nyomorult várost nagyon gyorsan feletsd el, akinek egy csöpp esze is van az menekül innen! Ha már Magyarország akkor vagy Budapest vagy az Észak-Dunántúl, de a legjobb amit tehetsz, hogy addig még van rá lehetőséged dobbantasz ebből a barbár balkáni, kelet-európai régióból!

2012. dec. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
43%
Csak osztani tudom az utolsó minden szavát és a kérdést pedig eleve értelmetlennek tartom, durván fogalmazva kb. annyi az értelme mint megpróbálni a f*s és a sz*r között különbséget tenni!
2012. dec. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
73%

Akármennyire is ellenkezik valami belül, egyet kell értsek az utolsó hozzászólókkal.

DE!

Miskolc melletti községben élek. Miskolc mindig is A város volt számomra. Persze nem egy Budapest, Szeged, vagy akármelyik külföldi nagyváros, de város. Az az 5 év, amit ott szakközépben eltöltöttem, csak még jobban megszerettette velem a várost. Annyi jó hely, annyi lehetőség, annyi akarás van ebben a városban. Csak az embereknek kellene kicsit változni, meg persze a városvezetésnek...

Most állok az egyetemi továbbtanulás előtt, és minden ész érv azt mondja, hogy el innen, ebből a régióból, Budapestre, ott jó egyetemek vannak, vagy Szegedre, Dunáltúl, valamerre, csak ne itt. De mégis, valami visszahúz. Szeretnivaló város Miskolc, minden lakosa a szíve mélyén imádja a várost. Persze, manapság a sok roma miatt nem a legbiztonságosabb város, és tényleg egy koszos, rothadó város, de egyszerűen, minden szépségfoltja ellenére is Miskolc. Én csak ajánlani tudom neked.

2013. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
66%
Off: azt az eget, mikor írtam, akkor nem tűnt fel, hogy minden második szavam az, hogy város, bocsi:D
2013. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%

Sok mindenről árulkodnak az arcok! Próbáld csak meg összevetni milyen alakokat, szemeket, arckifejezéseket látsz Kelet-Magyarországon azzal, amit főleg az Észak-Dunántúlon tapasztalsz. Két külön bolygó! Amit az embereken láthatsz Miskolcon vagy Nyíregyházán; apátia, levertség, ennek ellenére ez az emberek nyíltak, közvetlenek, semmi fellengzős attitűd nem jellemző rájuk.

Amit tapasztalhatsz az embereken Győrben vagy Tatabányán: aktivitás, feszültség, feldobottság, ennek ellenére az utcán simán meg murdelhetsz mellettük, ha valamiért megszólítod őket, bár válaszolnak, de türelmetlenül, flegma stílusban.

Pl.: Debrecenben vagy Nyíregyházán teljesen általános jelenség, hogy az emberek a buszokon beszélgetnek, vad idegenek ismerkednek meg egymással, mesélik gondjaikat-bajaikat, sokszor úgy érzi magát az ember a buszon, mintha egy klubban lenne. Pesten vagy Győrben mindenki fapofával bámul maga elé és, ha megpróbálnál diskurálni, csak úgy néznek rád, mint egy bolondra.

Summázva; sokkal vidámabb vonásokkal találkozhatsz Nyugat-Magyarországon, de sokkal zárkózotabbak is az emberek. Persze anyagilag sokkal jobban megéri ott élni, de sokkal inkább érezheted magad magányosnak.

2013. febr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!