Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg tudnátok mondani nekem...

Meg tudnátok mondani nekem ezeknek a japán neveknek a jelentését és magyar megfelelőjét?

Figyelt kérdés

Nazumi, Nanami, Nayami, Sayuri, Ayame

Esetleg jól hangzó japán családneveket is írhattok. :)


Köszi előre is!



2013. ápr. 6. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Idézem magamat:

"Az, hogy a japán nevek jelentenek valamit, csak egy mítosz.


Minden kanjinak van egy hozzácsatolt jelentése (amit vagy van köze a kombináció jelentéséhez amiben használják vagy nincs, azért általában van) és sokszor van, hogy tényleg úgy választják a kanjikat [mivel ugye egy nevet nagyon sok kanjival le lehet írni], hogy legyen jelentése (pl. császároknál ez elég jelentős), de sokszor pedig nincsen és teljesen értelmetlen. Arról nem is beszélve, hogy sok nevet már nem is kanjival írnak.


Innentől kezdve egyáltalán nem biztos, hogy van jelentése (bár ha animeból vetted akkor jó eséllyel van valami logika mögötte), illetve nem a névnek van jelentése, hanem a kanjiknak amivel le van írva a név, ezt viszont csak romaji alapján nem lehet belőni.


Ha megmondod egészpontosan melyik Yurina-ra gondolsz vagy megadod a nevének kanjiját, akkor szívesen megmondom, hogy mit jelentenek, de csak ennyivel semmire sem megyek."

2013. ápr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Annyit tudok mondani, hogy milyen valódi japán szavakkal homonímek, de ez nem a jelentésük, viszont mondjuk szóviccben előjöhet.


nazumi, a nazumu (ragaszkodni valamihez, hozzákapaszkodni) ige egyik alakja


nanami: nana legtöbbször a hetes kanjijával van írva (de pl lehet nyár és még húsz milió másik is), a mi-t pl lehet a 3-as kanjijával írni


nayami: a gond hangalakja is ugyanez


sayuri: liliomra lehet egy szó


ayame: sok jelentése van: írisz, minta/sablon és az ayameru (bocsánatot kér) szóhoz is köthető


De mondom, ezeknek annyi közük van a névhez, hogy ugyanaz a hangalakjuk, nem jelentésük és kb. szóviccen kívűl másra nem jók.

2013. ápr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Húha, ezt nem tudtam, igazából nem vagyok valami nagy japán-fan meg az animéket se túlzottan szeretem, csak megtetszettek ezek a nevek és kíváncsi voltam a jelentésükre de ezek szerint gyakorlatilag nincs.


Azért köszi a válaszokat, most már legalább ezt is tudom.:)


A családnevekre viszont még mindig kíváncsi vagyok.

2013. ápr. 6. 22:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem speciel ilyen nevek tetszenek, mint:


Asakura

Tachibana

Kuroi

Kageo

Kagema

Kagemura (és még sok kage-s név)

Tennou

Shiranui

Minato

2013. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
2014. márc. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!