Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudtok nyárra diákmunkákat...

Nem tudtok nyárra diákmunkákat Ausztriában? Elmúltam 18 éves. A határ közelében lakom. Jogosítványom van, ki tudnék menni, de olyan is érekel, ahol kinn aludhatnék.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 10. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.. viszont nem túl sok munkát hallok, amit tudok diáknak: meki (diákszövetségen keresztül) és eperszedés (vas népe, ilyesmi).. szóval hátha más okosabb e téren.
2013. ápr. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Sajnos az a helyzet, hogy a hozzánk legközelebbi tartományban Burgerlandban már minden állást betöltöttek honfitársaink.

Ráadásul nem hiszem, hogy megéri autókázni 1-2 órát naponta.

Ennyi erővel már itthon is dolgozhatnál, ráadásul ha nem elég jó a németed értelme sincs kimenni, mert német nélkül eláshatod magad, hiába beszélsz angolul.

Én turistaként mentem ki egy étterembe egy sípálya mellett volt és az 5-6 fős kiszolgáló személyzetből 1 beszélt (vagyis végig halgatott) angolul aztán odanyögte németül a pincérnek, hogy hozza ide a menüt, ami mondanom sem kell CSAK németül volt.

Dacára annak, hogy szemlátomást nem beszéltem németül, mivel angolul kezdtem kommunikálni, de le se szarták.

Főleg mezőgazdasági munkákra és betanított munkákra tudnál jelentkezni, de a legtöbb aki a mezőgazdaságban dolgozik az feketén csinálja és nem érdemes megkockáztatni egy több milliós ottani fizetésekhez mért bírságot.

Tegyük fel dolgozol 1 hónapot keresel jó esetben tisztán a benzinköltségek levonása után 200 ezret majd az adóhatóság megbüntet fél miskára.

Megéri?

Szerintem nagyon nem, ráadásul ha többször eljátszod akár ki is tilthatnak az országból, bár ebben nem vagyok biztos, de ha később hosszútávra akarsz majd kimenni ez biztos nem kedvez neked.

Egyébként diákszövetségeken keresztül érdemes kimenni legalább alapfokú némettel, általában kapsz szállást és talán ételt is.

A vendéglátást én nem ajánlom mert 12-16 órát is dolgozhatsz egy nap és nagyon kemény és fárasztó.

Egyébként viszonylag tűrhető nyereséged marad dacára annak, hogy a diákszövetség levonja a részét, így is 2-3xor annyit megkereshetsz mint itthon.

Ráadásul ha már kivisznek akkor gondolom folyamatosan alkalmaznak majd, mert nem érné meg nekik, hogy csak heti 1-2 alkalommal dolgozz, így több lóvét kereshetsz.

2013. ápr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!