Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mindenhol ilyenek a testnevelé...

Mindenhol ilyenek a testnevelés tanárok? Lent folyt.

Figyelt kérdés

Volt egy osztálytársam gimiben, aki nagyon nem bírta a futást. Egyszerűen egy idő után nem kapott levegőt. (Legjobb barát, egy csomó helyre mentünk együtt, szóval azért tudom ilyen jól.) Volt dokinál is, de a doki nem adott felmentést, hanem azt mondta, hogy annyit fusson, amennyi jól esik. Ha úgy érzi, hogy most elég, akkor álljon meg pihenni. Ez eddig oké. De ezt magyarázhattuk a tesitanárnak, mert az nem értett a szóból. Állandóan osztályozta a futást, majdnem minden órán, és haveromnak mindig egyest adott, mert hamar kiállt a futásból, mert nem bírta. A 12 perces volt a legrosszabb. Azt mindenki utálta az osztályból, főleg, hogy amire legjobban emlékszem, az egyszer csütörötökön volt, hetedik órában, ebéd után. (Akkor nekünk kilenc óránk volt.)

Aztán ez az osztálytársam elment valami iskolaorvoshoz, aki ad futás osztályzása alól felmentést. Elkezdett járni a gyógytesire, elvileg akkor már nem kellett volna futnia órán, de ugyanúgy kellett. Hetente kétszer járt gyógytesire és ugyanúgy kellett futnia órán. (Aztán pár hónap után már nem járt, mert azt mondta, hogy ott is kell futnia, meg rajta kívül mindenki gerincferdüléses, és neki is olyan gyakorlatokat kell csinálnia, pedig ő nem az, hanem asztmás.)

Szóval a tesitanárok mindenhol olyanok, hogy nem hiszik el a diáknak, ha valamit nem csinálhat, csak akkor, ha lobogtatja a papírt vagy még akkor sem? Amúgy ennek a tanárnak a mániája volt az osztályozás. Még kilencedikben kötelet akart mászatni velünk, arra meg én kaptam 1est, mert tériszonyom van, és nem másztam fel.

Meg úgy körülbelül mindenre egyest kaptam, ami kötél, gerenda, szekrény, kézenállás, fejenállás. Mert nem mertem megcsinálni.


2013. ápr. 12. 09:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha asztmás,nem futtathatja ész nélkül,ahogy egy szívest sem.Gyógytornászok ės orvosok állítanak össze nekik speciális programot,mert astmásan is lehet sportolni,de nem mindegy mikor mit és mennyit.
2013. ápr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem már ugyan a középsuli is jó 10 éve volt, de a leírásod alapján nekem voltak a világon a legjobb tesitanáraim :) Egy férfi a fiukkal és egy nő velünk. Szigorúak voltak, de megtudtunk beszélni velük mindent. A futással hasonlóan voltam, mint a barátod, csak nekem a lábam miatt nem ment. 9.ben még megpróbálkoztam a 12 percessel is, két focipályányi kört tudtam megtenni aztán begörcsölt, kiálltam, elmondtam a tanárnőnek, mi a gond attól kezdve egyik évben sem kellett többet futnom ( természetesen a foci, kosár , kézi játékokon mindig részt vettem), hanem valami mást csinálhattam helyette. A szekrényugrással meg ugyanúgy voltam, mint te, annyi különbséggel, hogy egy koponya rendellenességgel születtem, ezt elmondtam és mivel történhettek volna balesetek, így ezt sem kellett megcsinálni, hanem pl. helyette, fekvőtámaszoztam, felüléseztem, ilyesmi, és osztályzáskor arra kaptam jegyet. Voltak még páran az osztályból akik valamit nem tudtam megcsinálni, ők is kiválthatták azokat a feladatokat valami mással. Orvosi igazolást sem kértek ezekről, azt csak akkor, ha pl. egy betegségből tértél vissza suliba és a doki írt, hogy pl egy hétig nem tesizhetsz, olyankor nem kellett átöltözni sem. Nagyon szerettem őket :) Aztán volt olyan is, hogy kosármeccsen eltört a kezem, a tanárnő vitt be az ügyeletre.
2013. ápr. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" Szóval a tesitanárok mindenhol olyanok, hogy nem hiszik el a diáknak, ha valamit nem csinálhat, csak akkor, ha lobogtatja a papírt vagy még akkor sem?"

Nem mind ilyen! Az enyém sem, ő megérti, ha valakinek van valami baja. Nagyon normális :)

2013. dec. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!