Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Életjáradékkal kapcsolatban...

Életjáradékkal kapcsolatban kérdeznék? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy úr aki kötött egy szerződést egy idős nénivel de az úr meghalt,engem nevezett meg jogutódnak a szerződésben amit a néni is aláírt,a közjegyző a hagyatéki tárgyaláson nem értette mi az hogy jogutód illetve mit jelenthet ez aszerződésre nézve Ő szerinte az úr fia örökli az édesapja után mint örökös.Volt egy végrendeletem is amiben ezt részletesen leírta az úr,de sajnos volt egy másik végrendelet is így nem az enyém az érvényes egy harmadik személyé!Az a kérdésem hogy a végrendeletnek van-e köze az életjáradéki szerződéshez vagy az egy külön szerződés ami köztem az úr és a néni között íródott?Az úr fia felajánlott egy kisebb összeget ha lemondok szerinte én a végrendelet érvénytelensége miatt amúgy sem öröklök(több ingatlana is volt)Ő viszont ha megegyezünk hozzájut a jelentős megtakarított pénzhez mint köteles részhez,ha viszont én nem írok neki alá a közjegyzőnél évekig pereskedhetünk.Sajnos nincs pénzem ügyvédre és nagyon sokat költöttünk az úrra állítólag volt vagy 10 végrendelete evvel szélhámoskodott.Viszont úgy érzem hogy valami jogom nekem is van akkor nem ajánlott volna fel pénzt!Amit felajánlott nagyon kevés kérhetek e többet nekem sem éri meg az evvel járó procedúra illeték illetve a néni örököseivel való pereskedés.Köszönök minden segítséget!
2013. ápr. 13. 09:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!