Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi ez a divat hogy pl. vaterán...

Mi ez a divat hogy pl. vaterán nem adják el a cuccot utánvéttel csak előre utalással?

Figyelt kérdés
egyre többen csinálják,nem értem mi értelme.most az egy dolog hogy drágább de úgyis a vevő fizet akkor az eladónak nem mindegy?! nyilván senki nem utal előre szívesen,nehogy aztán ne legyen se pénz se cucc... az utánvétnél meg ilyen nincs mert ott tutira mindenki megkapja amit akar. Akkor miért van ez?

2013. ápr. 14. 20:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha a vevő mégsem veszi át,akkor az eladó bukta a nem kevés postaköltséget.Én sem postázok utánvéttel soha.
2013. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen sajnos ezért van, azonban a kereskedőknek nem ártana észben tartani, hogy ő van a vásárlóért, nem pedig fordítva. A vásárló választ, a kereskedő pedig várja, hogy őt válasszák. Arról nem is beszélve, hogy nem mindenkinek van bankszámlája és akinek van(annak se biztos hogy van netbankja) az se szívesen utalgat, nemhogy még előre. Én soha nem utaltam előre, lehet, hogy fogok valamikor, de nem tervezem.
2013. ápr. 15. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az utánvét nem garancia arra, hogy megkapod a terméket. Ha valaki nem akar átverni, úgyis elküldi ha előre utalsz. Ha valaki át akar verni, kavicsot rak a csomagodba, úgyse tudod meg, csak ha már kifizetted. Esetleg ajánld fel az eladónak, hogy a termék árát nem, de a postaköltséget előre átutalod neki, az áru értékét pedig utánvétellel fizeted ki, így nem bukja a pk-t akkor sem, ha te nem vennéd át a csomit. Ezt a megoldást nagyértékű több tízezres áru esetén lehet, hogy elfogadná. Én nemrég magánszemélyként egy 120.000 ft-os órát adtam el a vaterán, még én is meglepődtem, hogy szó nélkül előre utalt az illető, ezt én sem mertem volna megtenni ekkora összegnél.
2013. ápr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!