Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék segítséget kérni....

Szeretnék segítséget kérni. Munkahelyen való felmondás menete? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés
Fel szeretnék mondani a munkahelyemen. Ezt csak személyesen tehetem, vagy elküldhetem a felmondást postai úton is? (Gyesen vagyok, elköltöztünk elég messzire, itt szeretnék majd munkába állni. Elég nehéz lenne emiatt esetleg többször is visszautazgatni a munkahelyemre. Kell indokolni, hogy miért lépek ki? Tényleg fogalmam sincs ezekről, ez volt az első munkahelyem. Kérlek normális, ne kötekedő válaszokat írjatok, előre is köszönöm mindenkinek, aki segít:)

2013. ápr. 15. 13:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából csak az van kikötve, hogy írásban kell. De én mindenképpen szeretnék egy példányt, amit aláírnak, hogy átvették. Gondolod, azt visszaküldenék neked postán? Plusz egy rakás papírt fogsz kapni a kilépésed napján, azokat is elküldenék? (Ráadásul azt meg neked kell aláírni, hogy átvetted.)

A felmondás is lehet úgy, hogy Te szünteted meg a munkaviszonyodat, de inkább közös megegyezést próbálj aláíratni. Ha belemennek a közös megegyezésbe, akkor indokolni se kell. "Tisztelt ...! Kérem, hogy xxxx.xx.xx. kelt munkaviszonyomat xxxx.xx.xx. dátummal közös megegyezéssel szíveskedjenek megszüntetni. Köszönettel: ..." Ennyi elég is.

Szerintem mindenképpen hívd fel a főnöködet vagy a humánpolitikát, hogy lehetne minél kevesebb utazással megoldani. Ha pl. belemennek, hogy beszkennelve vagy faxon küldd el a felmondást, és vissza is küldenék aláírva, hogy átvették és elfogadják, akkor elvilegt elég lenne az utolsó munkanapodon bemenni a papírokért.

2013. ápr. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:)

Amúgy ezek ott a munkaügyön szinte mindent postán bonyolítottak le, még akkor is, amikor helyben laktam (pl. családi adókedvezmény igénylés, tgyás, gyed igénylés). Elküldték a kitöltendő dokumentumokat, kérték mielőbb küldjem vissza, és postán visszajuttatták az általuk aláírt verziót. Ezért fordult meg a fejemben, hogy talán ezt is lehet így, majd kiderül. Még egyszer kösz a segítséget!

2013. ápr. 15. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!