Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felmondtam szóban, papír...

Felmondtam szóban, papír nincs róla érvényesen jövök el?

Figyelt kérdés

Tehát, felmondtam szóba a múlt héten, papírt nem írtunk róla, viszont még 1 hetet kellene maradnom, de az j munkáltatóm nem vár rám ennyit (külföld). Ha többet nem jövök be a régi munkahelyemre, akkor mi következménye lehet a dolognak?


Amit kaptam munkához (telefon, laptop) természetesen visszaadnám...a főnök nem vehető sehogy se rá, hogy elengedjen a mai nap.



2013. ápr. 12. 11:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a Munkaszerződésedben - amit belépésedkor aláírtál - benne vannak a felmondással kapcsolatos intézkedések és abban meghatározták, h mennyi a felmondási időd és azt Te most felrúgod, akkor bizony a munkáltatód a bíróságon élhet jogaival és komoly kártérítést is a nyakadba varrhat. Általában ezt nem szokták megtenni, mert senki nem szeret bíróságra járni. Érdeklődj, h vki csinált-e már hasonlót a cégnél és mi volt a következménye.
2013. ápr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem volt még ilyen az biztos, de nekem a hétvégén mindenképp el kell szabadulnom innen, de a főnök ragaszkodik még 1 héthez minimum...


Nincs semmi dolog amivel meg lehet kerülni ezt a dolgot?

2013. ápr. 12. 12:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle, h mire számíthatsz, ha nem töltöd ki azt az 1 hetet. Komoly dologról nem lehet szó, ha 1 hét a felmondási időd. Némi pénz visszatartásra gondolok.
2013. ápr. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Még nincs új ember helyettem, (informatikával foglalkozunk) a jövőhéten lenne és nekem kellene átadnom a dolgaimat amiket csináltam, de kicsit feleslegesnek érzem én ezt, mivel nekem is ő mondta meg, mit hogy kell (+ aki már jön annak van tapasztalata elvileg).


Meg arra hivatkozik, hogy a papírokat is a könyvelő mire megcsinálja stb. 2-3...


Ezeket a papírokat elküldhetik postán is nem?

2013. ápr. 12. 12:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Így igaz!
2013. ápr. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tehát akkor, ha én mondom neki, hogy a jövő héttől már biztos nem fogok tudni bemenni, mert kint leszek külföldön akkor, bíróságra tudja vinni az ügyet?

Esetleg megpróbálom még egyszer megbeszélni vele, hogy legyen olyan kedves és nézze el ezt nekem.


Ami alá kell írnom papírt, azzal mi lenne akkor ebben az esetben? Hogy kerülne aláírásra?

2013. ápr. 12. 12:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Szóbeli felmondás NEM LEHET érvényes, mindenképpen írásban kell csinálni. Ha Te mondasz fel, akkor 30 naphoz ragaszkodhat a munkáltató. Lehet közös megegyezéssel, akkor olyan dátumot írtok rá, amit akartok, de a leírtak alapján ebbe nem megy bele a munkáltatód. Nem tudunk a fejével gondolkodni, de ennyiért nem szokás bíróságra menni. Neki is rossz, ha papíron még megvan a munkaviszonyod, közben meg már külföldön vagy. Én megpróbálnék beszélni vele, hogy írjunk alá egy közös megegyezést a neked megfelelő dátummal, mert neki is ugyanannyi kellemetlensége lesz belőle, mint neked. Pl. ha papíron még nála dolgozol, akkor elvileg fizetést is kell adnia.

Ami kellemetlenséged lehet: nem kapod meg a kilépőpapírjaidat, amik kellenének, ha Mo-n akarnál másik munkahelyre menni. Hogy a külföldit befolyásolja-e, azt nem tudom, szerintem nem. Ha megmarad a munkaviszonyod, és nem jársz be (mivel külföldön leszel), akkor megszüntetheti a munkaviszonyodat rendkívüli felmondással, és kártérítést követelhet.

2013. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Külföldre megyek dolgozni, elvileg nem kellenek az itteni papírjaim amiket fogok majd kapni!
2013. ápr. 12. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!