Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha amerikai webáruházból...

Ha amerikai webáruházból vásárolok valamit és azt írják, hogy "free shipping internationally", (bizonyos összeghatár fölött), akkor számíthatok arra, hogy csak a termék árát kell kifizetnem és semmi többet?

Figyelt kérdés
Vagy a magyar kiszállítás még külön pénzbe kerül és csak maga a hajózási költség ingyenes?
2009. szept. 23. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a magyar kiszállításért fizetned kell, de nem vagyok biztos benne.
2009. szept. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez pontosan azt jelenti, hogy "ingyenes nemzetközi postázás", ez pedig annyit tesz, hogy CSAK ANNYIT kell fizetned, ami a számlád végösszege lesz, semmi többet!!!


Nincs semmiféle magyar kiszállítási díj vagy hajózási költség, semmi...


Viszont azt javaslom, ha van választhatóan fizethető szállítási díj, ami +pénzbe kerülne, akkor azt jelöld be, ne törődj vele, hogy az valamennyibe +kerülni fog...

Azért, mert az ingyenes szállítás legtöbbször egy "nem biztosított" vagyis egy legolcsóbb szállítási mód, a csomagod bármikor eltűnhet (az ilyen csomagok 90%-a valamiért el is tűnik ahogy Mo-ra érkezik)...

Ez elég kellemetlen abban az esetben, ha te már előre kifizetted a csomagod tartalmát!

Szóval, jobb a "nem ingyenes", de bebiztosított, regisztrált csomagküldemény!


Én elég gyakran rendelek az USA-ból, inkább kifizetem a "fizetős szállítási díjat", köszi nem kérem az ingyenest, mióta egyik ilyen kifizetett csomagom köddé vált... :-[


Még így is bőven megéri az USA-ból rendelni, mert a postaköltséggel együtt is jóval olcsóbban jutsz a cuccokhoz, mintha itt vennéd meg! :D


Mondjuk, arra számíts, hogy felmerülhet VÁM-költség, ha a csomagodban levő cucc az éves vámkeretedet meghaladja (ha 1 évben többször rendelsz az USA-ból, akkor érdemes más névre megrendelni, hogy a magyar vámolásnál mindig valaki más nevére vámoljanak.)

De ez már más tészta, mint a szállítási költség.

2009. szept. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. szept. 23. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!