Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megvertem egy 'színesbőrű"'...

Megvertem egy 'színesbőrű"' csajt. Könnyű testi sértés. Tényleg van olyan aki 2év szabadságvesztést kap érte? :|

Figyelt kérdés
felvette elvileg több kamera is és reggel megy feljelenteni a csaj..annyi történt hogy ököllel fejbe ütöttem többször meg belevertem a falba a fejét ő meg tépte a hajamat.betöltöttem a 18at olvasgattam az előbb googleba hogy 2évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.ez nem komoly ugye?:S ha esetleg mégis akkor ha ebből lesz valami ügy akkor a bíróságon nem lesznek elnézőbbek hogy a csaj roma volt és őket ugye nem sok mindenki szereti?vagy az ilyen ügyek el se jutnak a bíróságig?full kétségbe vagyok esve segítsetek:D én ütöttem először amúgy
2013. ápr. 17. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Könnyű testi sértés akár 2 év szabadságvesztés is kiszabható. Ha a csaj feljelent, és tudja bizonyítani hogy a támadó te voltál (ilyen esetekben a rendőrség kérheti a videó felvételeket) ha van orvosi papírjai is a sérüléséről akkor a bíróság eljárást indít ellened. A bíróság nem lesz elnézőbb mert cigányt vertél meg..Ők pártatlanok..

Viszont figyelembe fog venni pár dolgot. Milyen a múltad. Voltál már büntetve? Ha nem voltál, és mások is igazolják hogy alapjáratban nem vagy verekedős egyén, ez az eset is egyedi, akkor enyhítő körülményként ezeket elfogadják.Ebben az esetben a 2 év szabadságvesztés nem áll fent, legfeljebb 6 hónap felfüggesztett..

2013. ápr. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy látszik rajta valami szóval nincs miért látleletért mennie.nem hiszem hogy olyan nagyot tudok ököllel ütni...nem voltam még sose büntetve amúgy se feljelentve...
2013. ápr. 17. 00:31
 3/5 anonim válasza:
Nem lesz ebből semmi.
2013. ápr. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fog feljelenteni! Majd megveret a tesókkal, készülj fel!
2013. ápr. 17. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
44%
Azzal is számolni kell, hogy védett fajt ütöttél és, ha valaki kiokosítja a cigányt, akkor az lesz az indíték, hogy azért bántottad, mert cigány. Így már súlyosabb büntetés is lehet belőle. Amennyiben így alakulna, nem ártana beszerezned egy hatágú csillag medált a nyakadba, mert még jól jöhet a bíróságon. Akár hiszed, akár nem, az nem csak a múmiáktól véd meg, hanem a törvénytől is...
2013. ápr. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!