Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Feheruuaru rea meneh hodu utu...

Feheruuaru rea meneh hodu utu rea - Milyen forrásban találták meg ezt a első magyar nyelvű mondatot? -Melyik királyunk alapított ki kolostort? - Mikor alapította? - Fordítsd le a középkori magyar mondatot mai magyar nyelvre!

Figyelt kérdés
2013. ápr. 17. 17:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szabad a gazda! Elárulhatod!
2013. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én a választ kérem. mert nem értem segítsetek!
2013. ápr. 17. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kedves Linkelös! le írnád ide kommiban mert nem tudom ki köveztettni. létszi.
2013. ápr. 17. 18:29
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

A link a Bencés apátság alapító levele, az első apátság, kolostor stb.


A tudomásom szerinti legrégebbi magyar írásos anyag, amit eddig találtak, az "Ómagyar Mária Siralom", ennek pár sora:

"Látjátok feleim szümtükkel, mik vogymunk,

Isa pour és hamu vogymunk"


Meglehet, hogy az általad írt szöveg is esetleg ebből való, de ezt nem tudom.

2013. ápr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előző !

az általad idézett mondat a Halotti beszédből van, nem a mária siralomból. Egyébként ha jól tudom,a tihanyi apátság (nem vagyok biztos benne ..) alapítólevelében van,és a mondat mai magyar nyelven : Fehérvárra menő hadi út.

2013. ápr. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Én vagyok a kedves linkelős és ha elolvastad volna az oldalt megtaláltad volna a magyarra fordítását a mondatnak, illetve az összes többi kérdésedre a választ. A legutolsó kommentelő válasza a helyes.
2013. ápr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A Tihanyi apátság alapítólevelében van ez a mondat, ami egy idegen nyelvű szöveg, szóval ez csak egy szórványemlék. Egyébként I. András adta ki 1055-ben és a jelentése:A Fehérvárra menő hadi útra
2015. jún. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hykao válasza:

Tényleg magyarra fordításról beszéltek a legrégebbi magyar szövegrészlet kapcsán? 🤣🤣🤣


Amúgy az is elég vicces, hogy egy az egyben leírtad a feladatot, amit neked kéne megoldanod, és még annyi fáradtságot sem vettél, hogy átfogalmazd. Ne csodálkozz, ha többen nem értették pontosan mit is szeretnél. :)

2021. márc. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!