Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Úgy érzem, ezt...

Mit tehetnék? Úgy érzem, ezt le kell írnom.

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy öntsem szavakba amit érzek. Vagyis ami a bajom. Azért írok most ide, mert senki sem ért meg igazán. Én csak segítséget szeretnék. Az a bajom, hogy egyszerűen félek az emberektől. Nem merek egyedül elmenni sehová. Boltba se. Félek, hogy mindent elrontok és rosszul csinálok, értetlen vagyok, egy nagy rakás szerencsétlenség. Tényleg az vagyok. Egyszerűen képtelen vagyok egyedül elintézni dolgokat. Pedig 16 éves vagyok! É s olyan szinten nincs semmi talpraesettségem, hogy elmondani nem tudom. És tudom most azt fogjátok írni, hogy ezen csak én változtathatok stb... Próbáltam.. akárhányszor próbáltam mindig kudarcot vallottam és valamit mindig elrontottam... Sportoltam, tornáztam. Összevesztem az edzőmmel és abbahagytam. (mondjuk akkor se volt jobb a helyzet mikor jártam, bár ez tavaly volt) A tanulmányi eredményeim nem rosszak, de elegem van abból hogy 3 órát ülök egyetlen tantárgy felett mire megtanulom. Más meg a kisujjából rázza ki. Nehezen fogok fel mindent.. Állandóan szorongok. MIndentől.. komolyan elviselhetetlen.. Minden reggel ugyanaz a görcsös érzés.. Mikor sétálok be suliba és úgy érzem mindenki engem néz és kinevetnek. ( pedig nem is vagyok csúnya lány, stílusom sem rossz) mégis ezt érzem :( Bocsi ha kicsit összevissza írtam le, így jött.

2013. ápr. 17. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:

A legjobb az lenne ha szereznél barátokat. Tudom hogy nagyon nehéz, de próbálkozz tovább. Nem vagy egyedül, és tudd meg hogy mindenki egy kicsit másnak érzi magát a többieknél, de ez természetes.

Én nem is tudom mit ajálhatnék, biztos jót tenne valakivel beszélgetni és elmondani hogy érzel, talán segít.

Egy kis önbizalomra van szükséged, viszont erre rá kell szánd magad és próbálkoznod kell, nem szabad hagyni hogy kis dolgok elbátortalanítsanak.

Az is lehet hogy ezt idővel elnövöd.

Minden jót, és ide nyugodtan írhatsz ha úgy érzed hogy valamit segít.

2013. ápr. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vannak barátaim.. Vagyis sokan szeretnek. De úgy vagyok vele, hogy van egy legjobb. És ő is hasonló mint én.. Csak ő nincs ezen kiakadva meg azért neki valamivel jobb a helyzete. És én nem megyek nélküle sehova sem.. Ezt is szeretném elhagyni, hogy hozzá vagyok nőve.. De nem tudom.. Félek ha elmennék mondjuk egy másik barátnőmmel és a társaságával mondjuk bulizni, otthagynának vagy valami lenne és egyedül maradnék.. Olyan is volt már hogy azért könyörögtem anyának hogy itthon maradhassak mert a 2 barátnőm akikkel lenni szoktam suliba nem jöttek.. És egyedül lettem volna egész nap :(
2013. ápr. 17. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:
A kamaszkor nehéz időszak, de úgy látszik, hogy Neked még a "szokásosnál" is szorongósabb. Ezek már olyan mértékű gondok leírás alapján hogy magától nehezen tudna elmúlni. Lehet hogy kell némi külső segítség. Plusz amit leírtál a tanulással kapcsolatban, az arra utal hogy talán (egyáltalán nem biztos, de ESETLEG), van valamilyen tanulási zavarod. szerintem beszélj a szüleiddel, hogy szeretnél pszichológushoz, vagy kineziológushoz járni, esetleg párhuzamosan mindkettőhöz. Amennyire én tudom sok kineziológus célzottan foglalkozik tanulási zavarokkal is, szorongásról, egyebekről nem is beszélve. Ha érdekel írj privit, és ha kell megadom az én kineziológusom számát. Jó fej, úgyhogy akár telefonon is elmondja Neked hogy hogy néz ki egy kezelés, miben tud segíteni, etc.
2013. ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon kemény, és túl sok nekem már :( Már mondtam anyának, hogy szeretnék pszichológushoz menni.. Szerintem anya fel sem fogja, hogy tényleg komoly bajom van.
2013. ápr. 18. 13:55
 5/9 anonim ***** válasza:

Az vagyok aki a pszichomókust/kineziológust javasolta.

Az nem jó ha anyukád nem vette komolyan. :(

Nem ismerem a habitusát, de hogy megértse hogy tényleg baj van, általában ilyen helyzetben az lehet jó megoldás hogy amikor egyedül van és ráér megkéred hogy beszéljetek, elmondod neki hogy olyan szorongásaid vannak, amiken úgy érzed hogy nem tudsz egyedül úrrá lenni. Magyarul nem elég annyi, hogy "Anyu, szeretnék pszichológushoz járni.", hanem rendesen ki kell tálalni, még akkor is ha nehéz, legalább túl leszel rajta. Ha az ember egyenesen megmondja hogy mi baja van, néha meglepődik hogy a környezete mennyire együttműködő tud lenni. ;) Az a fontos, hogy legyél őszinte, és még ha ki is borulsz esetleg a beszélgetésetek közben (ami szerintem nem baj), ne higgye, hogy ez valami hóbort a részedről. Fel a fejjel, meg tudod vele értetni.

2013. ápr. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nehéz lesz de megpróbálom!

És az lehetséges, hogy épp ezek miatt nem tudok szerelmes lenni? Most van először barátom. Alig 2 hete, de már a szakítást tervezem.. Ugyanis már tehernek érzem.. Meg igazából mindig is féltem egy kapcsolattól, tele vagyok gátlásokkal, sosem jöttem össze senkivel pedig megtehettem volna.. Szóval ő az első, de nem szeretem.. És szerintem közrejátszik ez az egész dolog benne. De nem tudom,semmit nem tudok :(

2013. ápr. 19. 16:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, az hogy (még) nem vagy szerelmes, nem hinném hogy ezzel összefüggésben van, persze nem tudhatom biztosan.

16 évesen nyilván máshogy működik a szerelem mint felnőttként, de teljesen normális ha két hét után nem vagy szerelmes. Ha annyi a baj, hogy félsz azoktól a dolgoktól melyek egy kapcsolat természetes velejárói (csók, érzelmi és idővel testi közelség), nem biztos hogy érdemes máris szakítani. Talán furcsán hangzik, de egy kapcsolatot, egy embert is meg kell szokni, kb. úgy mint egy új kabátot. :) Viszont vonzalmat mindenképpen kéne érezned. Ha érzel és a fiú rendes, kedves Veled, figyel Rád, és alapvetően általában szeretsz vele lenni, akkor szerintem alaposan fontold meg a szakítást, félelem ide-vagy oda. Ha nem vonzódsz hozzá, és csak tehernek érzed (milyen értelemben?), akkor nyugodtan lehet szakítani. Csak azért ne légy vele, mert az osztálytársnők is járnak valakivel. És különben is, hol van az megírva, hogy 16 évesen mindenkinek érettnek kell lennie kapcsolatra? Nem baj ha Te nem érzed magad rá késznek. Egyébként amiket írsz abból úgy érzem hogy nagyon értelmes vagy, ami a szorongások feloldásánál meg fogja gyorsítani a dolgokat. :) Nyugodtan írhatsz még ha van kedved, fogok rá válaszolni.

2013. ápr. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igazad lehet, és köszönöm a segítséget. :) Nagyon rendes fiú és szeret is. :)

Vasárnap egyébként nagyon rosszul voltam.. Nem tudom néha rámtör minden komolyabb ok nélküli sírás.. És olyankor képes vagyok egész nap a szobába ülni és bőgni.. Anyának elmondtam egyébként őszintén hogy minden nap szorongok és félek.. És szerintem megértette, és mondta hogy majd elintézi hogy elmehessek pszichológushoz. De olyan mintha már most megint elfelejtette volna.. Szerintem azt hiszi hogy ez csak ilyen egyszeri ötlet volt mert rossz kedvem volt.. Olyan rossz, hogy nem ért meg :/

2013. ápr. 23. 21:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes anyukádnak adni kb. egy hetet, és egy hét után újra leülni vele, hogy ne feledkezzen el a pszichológusról, mert Neked fontos, komolyan gondolod, és x ideje szorongásokkal küszködsz. Tényleg lehet hogy érdemes megmondani az időtartamot, abból láthatja, hogy nem pillanatnyi állapot. Mielőtt beszélsz vele, kicsit szedd össze a gondolataidat, hogy hogyan tudnád megértetni vele. Ha pedig végképp úgy érzed hogy nem rezonál kellőképpen, akkor lehet hogy jó ha Te állsz elő pszichológussal, hogy Te kihez szeretnél járni. Egyébként nekem is volt olyan időszak az életemben, amikor kellett pszichológus, úgyhogy tudok mondani Neked női és férfi szakembert is ha kell. :) A hétvégi otthonüléseket lehet hogy érdemes lenne elkerülnöd.
2013. ápr. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!