Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Személyibe, útlevélbe, jogosít...

Személyibe, útlevélbe, jogosítványba miért nem lehet rendes műteremben készült színes képeket bevinni az okmány irodába, hogy azt tegyék be?

Figyelt kérdés
Miért kell mindenkinek mint egy utolsó csóró menekült úgy kinéznie egy hivatalos okiratban, ráadásul fekete-fehérben? Régebben lehetett színes képet vinni! Sokszor az ember pofájáról lesül a bőr, amilyen fotókat az okmány irodákban csinálnak az aktakukacok!!! Nem az önmagunk lejáratása ez?

#jogosítvány #útlevél #igazolvány #szines-képek #igazolványképek #portréfotók
2013. ápr. 19. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

mert nem az a célja az ott készült fényképnek hogy agyon Photoshop-olt kép szerepeljen rajta.


Tekintettel arra, hogy azonosításkor minden apró vonás meg legyen a képen, ami az illetőn is megtalálható. Teszem azt anyajegy kisebb arcvonások melyeket egy műteremben készült képnél kiretusálnak javítanak.

2013. ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szerintem ami egyperces képek készülnek, azok egyik sem retusált, nem Photoshopolt, és nem is lehet az! Ez régen is így volt! Semmi retus, csak megadott beállítás. (Ennyi fért az árba)

Azért sem lehet ez a magyarázata, mert akkor az USA és hasonló komoly országokba is ezt a gagyizást csinálnák.

De az itt készült színes vízumképeket a nagykövetségek elfogadják... A magyar jogsiba ez nem jó, csak a fekete-fehér homályos, amin nehezen felismerhető a magyar paraszt...:(

2013. ápr. 19. 18:37
 3/7 ana-nász válasza:
100%
Tévedés, hogy nem lehet vinni fényképet, mert elolvastam a követelményeket. Épp most fogok csináltatni színes igazolványképet, mert a kérdés felvetőjével teljesen egyetértek ! A okmányiroda fekete/fehér képein minden magyarnak fekete a szeme is... Akkor mennyire jól azonosíthatók az alanyok ? -ha ez lenne a céljuk az új rendszerrel ? Aki ezt engedélyezte, az vagy tudatlan,vagy érdekelt volt ennyi gépet megvásárolni, vagy valóban le akar járatni minket NE HAGYJUK, CSINÁLTASSATOK SZÍNES FOTÓKAT. Kötelesek elfogadni...
2014. febr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 ana-nász válasza:
100%
Bocsánat, én csak az útlevélről tudom, hogy vihető kép.
2014. febr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ana-nász válasza:
80%
TÉVEDTEM, sajnos a színes képet is fekete-fehérben szkennelik, így a lényeg nem változik ! És őszintén, az okmányirodában készült kép jobb lett, mint a hozott, azonkívül ingyen van. Egy kedves ügyintézőnő 5 felvételt készített, mire elég jó lett a portré és 20 nap alatt készül el az okmány. Elnézést az előző félrevezető írásért...
2014. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az, hogy ingyen van egy olyan cuccnál amit 5 évente cserélünk - nem hiszem hogy szempont lenne. Az ára miatt meg pláne!

Az azért vicc, hogy '91-ben még színes volt a szig.képem, az útlevél képem, a mostani szig.-em alapján a jó Édesanyám sem ismer rám!

Arról nem is beszélve, hogy külföldön iszonyú égő!!!

2014. márc. 3. 22:27
 7/7 anonim válasza:

Teljesen jogos a kérdésed :)


Én is nemrég csináltattam jogsit, direkt megigazgattam a hajam meg minden, beülök, lefotóznak, megnézem, erre tiszta foltos az arcom, a legkisebb anyajegyek is csak úgy virítanak, a hajam egyik része kerek, a másik fele meg mintha egy háromszög lenne



de hát na, a célnak biztosan megfelelnek ezek a képek is :D

2014. márc. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!