Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy van az angolul, hogy...

Hogy van az angolul, hogy "Még sosem játszottam violinon, de nagyon szeretném megtanulni"?

Figyelt kérdés
és még "megtudnád nekem mondani,hogy mikor és hol vannak az órák?" "Could you tell me" -kezdettel és úgy óra,hogy "lessons":)

2013. ápr. 22. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
I havent played the violin, but i wish to learn.
2013. ápr. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"i have never been"-nel nem jó?
2013. ápr. 22. 23:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Itt nezhetsz utana:

[link]


I have not been - ehhez lehet rakni kulonfele igeneveket: I have not been playing the violin - Nem hegedulok(mostanaban).


Ha hatarozatlan ideju multra erted, tehat soha ezelott, akkor present perfect kell: I have not played the violin. Sosem hegedultem. VAGY I have never played the violin.

Ennek a mondatnak a szintaktikajahoz illeszkedik a soha.

2013. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!:)
2013. ápr. 23. 19:24
 5/7 anonim ***** válasza:
használhatod azt is, hogy ain't ha nem valami hivatalos helyre kell. ez ilyen "univerzális" tagadás, kb. minden igeidőben lehet használni.
2013. ápr. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
pl I ain't played the violin, but I'd like to learn.
2013. ápr. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm neked is!:)
2013. máj. 3. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!