Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a szomszédom...

Mit tegyek, ha a szomszédom lelőtte a macskámat, de konkrét bizonyítékom nincs ellene?

Figyelt kérdés
Elég h*lyén hangzik a kérdés, de már több macskát lelőtt, el is van dugva a légpuskája, habár engedélye van rá, de már láttuk is egyszer mászkálni vele, és lövöldözni, egyszer még a házunk falába is betalált. Kocsmáros. Egyébként tehetek feljelentést ismeretlen tettes ellen, de csekély az esélye, hogy kiderül, hogy ő volt. Másoknak nincs légpuskája a közelben sehol, kis falu. Van röntgenfelvétel a macskában lévő golyóról (szoknyás lövedék), az orvos is azt mondta, föl kell jelenteni. De ha őt feljelentem, és nem jutnak eredményre, még engem vesznek elő, mert ok nélkül jelentettem fel. Gondoltam, hogy ha egyszer összejön, csinálok róla képet amikor éppen lövőhelyzetben van, de az ki tudja mennyi idő, és a hatóságok még lehet, el sem hiszik, hiszen könnyű azt hamisítani. Nem tudom mit tegyek, több macskámat is lelőtte már, és talán másokét is. A szomszédom.

2013. ápr. 23. 15:34
1 2 3
 1/26 Illusi0n válasza:
79%

"és nem jutnak eredményre, még engem vesznek elő, mert ok nélkül jelentettem fel."


Feljelentést kell tenni, és elhinteni nekik (nem gyanúsítgatni), csak szóvá tenni, hogy jah, és mellesleg van puskája a szomszédnak. Ha van röntgen, a rendőrség sem hiheti, hogy a macskába egy lövedék úgy került bele, hogy rálépett mondjuk :D

Azért ez már egyfajta bizonyíték!

2013. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Illusi0n válasza:
53%

Bocsánat, még egy:

ráadásul a rendőrség meg tudja vizsgálni a fegyvert, hogy a lövedék abból származik-e, vagy más fegyverből!

2013. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jelentsd fel. Komoly büntetésre számíthat. El fog menni a kedve hasonló cselekedetektől.
2013. ápr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Valóban az, de fene tudja, még ha meg is találják nála a fegyvert és a golyókat, ezek szinte egyformák, és szerintem nem fognak minden házba bekopogtatni: "Asszonyom, jöttünk házat kutatni macska lelövése miatt!" Igazából a rendőrség tudtommal elég sok ilyet elutasít, nem érdekli őket. Ha feljelentem, biztos tudni fogja, hogy én voltam, kinézem belőle, hogy rámló, vagy bármi. :DD Na jó, ez még tényleg kicsit bizonytalan, de azért kösz!
2013. ápr. 23. 15:42
 5/26 A kérdező kommentje:
Ja igen: a lövedék nem lett kiszedve, ez a gond, el lett altatva és elszállították. Komoly műtét lett volna kiszedni.
2013. ápr. 23. 15:43
 6/26 A kérdező kommentje:
Mellesleg a légpuskagolyót nem is lehet nagyon azonosítani, hogy melyi kegyverből származik. Na majd kitálalok a sajtónak, beindul minden. :D
2013. ápr. 23. 15:48
 7/26 A kérdező kommentje:
melyik fegyverből*
2013. ápr. 23. 15:48
 8/26 Illusi0n válasza:
Akkor jelentsd fel az állatvédőknél (röntgen kép alapján), azok együttműködnek a hatóságokkal! :)
2013. ápr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is, köszi, csak egy kicsit bizonytalan vagyok, de az biztos, hogy megbánja, amitt tett szegény macskámmal :(
2013. ápr. 23. 15:51
 10/26 Illusi0n válasza:
100%

Az állatvédők nem hagyják annyiban, keményen fellépnek ilyen ügyekben! Sokszor ők vonják be a hatóságot (ezalól nem tudnak kibújni olyan könnyen)! Érdemes első lépésként ezt megpróbálni...


És a híradókban is egyre többször hallani, hogy állatvédők felderítettek egy - egy ügyet...

2013. ápr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!